Захищати права споживачів тепер будуть чотири організації
09 жовтня 2013 13:35
Захищати права споживачів тепер будуть чотири організації Чотиристоронню Угоду про співробітництво з проведення споживчої експертизи товарів і послуг підписали сьогодні, 9 жовтня, у Харкові.

Підписання пройшло у Харківській облдержадміністрації. Угоду підписали голова Громадської ради при Харківській облдержадміністрації Ірина Давидова, голова правління Харківського регіонального відділення Всеукраїнської громадської організації «Спілка споживачів України» Василь Потапов, начальник Інспекції з питань захисту прав споживачів в Харківській області Володимир Нетудихата та генеральний директор ДП «Харківстандартметрологія» Володимир Величко.

Як повідомив Володимир Величко, мета підписання угоди - підвищення контролю прав споживача, правова освіта харків'ян, а також спільна робота чотирьох організацій на благо міста та регіону. За його словами, така угода підписана в Україні вдруге, першими до подібної практики вдалися в Запоріжжі.

Так, громадська рада, як і раніше, буде тісно співпрацювати з населенням, дізнаватися про їхні проблеми і повідомляти харківську інспекцію з питань захисту прав споживачів, яка відправлятиме товари на експертизу в «Харківстандартметрологію». 

Володимир Величко зазначив, що лабораторія їхнього підприємства оснащена одним з кращих обладнань в Україні й може, наприклад, виявити у продуктах харчування такі шкідливі речовини, як ГМО, барвники, різні харчові добавки, транс-жири, важкі метали тощо.

У свою чергу Володимир Нетудихата підкреслив, що Інспекція з захисту прав споживачів стане проводити більше позапланових перевірок.

Крім того, інформувати громадськість про якість товарів і послуг чотири організації планують за допомогою засобів масової інформації. Так, у газеті «Слобідський край» з'явиться спеціальна колонка для споживачів, а на телебаченні - програма «Корисна покупка». На якому телеканалі вона транслюватиметься, поки невідомо, проект знаходиться на стадії розробки.

Також у планах спільних дій - організація телефонної гарячої лінії. Планується, що реалізація проекту почнеться в листопаді поточного року.

Зазначимо, в Харківську інспекцію з захисту прав споживачів найбільше скарг цього року надійшло з приводу якості мобільних телефонів та наданих у регіоні банківських послуг.

Нагадаємо, завтра, 10 жовтня, в Україні святкують День працівників стандартизації та метрології. 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини