У школах повинна використовуватися тільки література, затверджена Міносвіти
17 жовтня 2013 14:20
У школах повинна використовуватися тільки література, затверджена Міносвіти У школах може використовуватися тільки література з грифом Міністерства освіти України.

Про це сьогодні, 17 жовтня, у прес-центрі Харківської міської ради повідомила директор Департаменту освіти Ольга Деменко.


За її словами, норма про те, що в навчальних закладах повинні використовуватися тільки підручники та методичні посібники, рекомендовані, схвалені або затверджені Міністерством освіти з відповідним грифом, встановлена ​​законом. Якщо ж такого грифа немає, то підручник вважається підробкою, яка не може використовуватися для навчання дітей. «Виходить, що хтось написав книжку і видав її, а вчитель вирішив, що ця книжка йому підходить і починає навчати по ній дітей. А потім в 9-му класі на державній підсумковій атестації виявиться, що дитина не вивчила якусь тему, бо вчитель використовував не ту книгу. Тому вчитель повинен реалізовувати державні стандарти освіти, а не свої власні», - зазначила Ольга Деменко.

Вона також повідомила, що 11 жовтня Державна інспекція навчальних закладів України дійсно працювала в 18 школах міста Харкова. Інспектори перевірили роботу управлінь освіти, зокрема, щодо використання навчальної літератури в школах. «Деякі ЗМІ написали, що у дітей забирали нелегальні книги, а вчителів карали доганою із занесенням в особову справу. Подібного не було взагалі. По-перше, доган із занесенням в особову справу немає вже років так 15, по-друге, до жодної дитині інспектори навіть не підходили. При цьому ми будемо проводити серйозну роз'яснювальну роботу, щоб усі розуміли, що дитину необхідно вчити тільки за затвердженими підручниками. Думаю, до початку наступного навчального року багато батьків, перш ніж купувати зошити на друкованій основі та посібники, подивляться, а чи є на них гриф міністерства», - зазначила Ольга Деменко.

За її словами, зауважень у інспекторів до харківських шкіл практично не було, в основному претензії стосувалися застарілої літератури в деяких кабінетах.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини