У Харкові вшанували пам'ять жертв Дробицького яру
16 грудня 2013 13:31
У Харкові вшанували пам'ять жертв Дробицького яру Траурний мітинг, присвячений 72-й річниці трагедії в Дробицькому яру, відбувся сьогодні, 16 грудня, на меморіальному комплексі «Дробицький яр».

Вшанувати пам'ять розстріляних в 1941 році прийшли представники єврейських громадських організацій, ветерани Великої Вітчизняної війни, школярі.

Виступаючи на мітингу, начальник відділу по роботі з об'єднаннями громадян Харківської міської ради Олександр Стерін підкреслив, що 72 роки тому на цьому місці сталася трагедія для харків'ян, для єврейського народу, для всього людства. «Фашистські кати по-звірячому вбили тут десятки тисяч мирних громадян, у тому числі дітей, жінок, старих, тільки за те, що вони були євреями. Сьогодні ми прийшли сюди, щоб вшанувати їх пам'ять. Ті події є нагадуванням для всіх людей про те, що з'ясовувати будь-які стосунки, вирішувати проблеми потрібно цивілізовано, мирним шляхом незалежно від національностей, релігійних чи політичних переконань. Тільки так можна зберегти мир на планеті», - сказав Олександр Стерін.

Як зазначив головний рабин Харкова і Харківської області Мойше Москович, події, що відбулися в 1941 році в Дробицькому яру, повинні стати уроком для всіх людей у світі. «Це не тільки трагедія єврейського народу, це дійсно трагедія всього людства. У ці дні ми говоримо всім, вчимо наших дітей, що треба бути, перш за все, людиною, ставитися толерантно до всіх людей», - підкреслив Мойше Москович.

На завершення церемонії головний рабин Харкова і області виголосив поминальний кадиш - юдейську молитву.

Після мітингу його учасники поклали квіти до пам'ятного каменя.

Довідка. Під час німецької окупації Харкова за три тижні в Дробицькому яру розстріляли приблизно 16-20 тис. людей, переважно євреїв і циган.

Меморіальний комплекс «Дробицький яр» був відкритий 12 грудня 2002 року.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

    У Харкові вшанували пам'ять жертв Дробицького яру У Харкові вшанували пам'ять жертв Дробицького яру У Харкові вшанували пам'ять жертв Дробицького яру У Харкові вшанували пам'ять жертв Дробицького яру У Харкові вшанували пам'ять жертв Дробицького яру У Харкові вшанували пам'ять жертв Дробицького яру У Харкові вшанували пам'ять жертв Дробицького яру У Харкові вшанували пам'ять жертв Дробицького яру У Харкові вшанували пам'ять жертв Дробицького яру У Харкові вшанували пам'ять жертв Дробицького яру У Харкові вшанували пам'ять жертв Дробицького яру У Харкові вшанували пам'ять жертв Дробицького яру У Харкові вшанували пам'ять жертв Дробицького яру У Харкові вшанували пам'ять жертв Дробицького яру У Харкові вшанували пам'ять жертв Дробицького яру У Харкові вшанували пам'ять жертв Дробицького яру У Харкові вшанували пам'ять жертв Дробицького яру У Харкові вшанували пам'ять жертв Дробицького яру У Харкові вшанували пам'ять жертв Дробицького яру
Друкувати
Останні новини