У Дзержинському районі відкрили дві меморіальні дошки Героям Радянського Союзу
15 серпня 2013 12:55
У Дзержинському районі відкрили дві меморіальні дошки Героям Радянського Союзу Дві меморіальні дошки Героям Радянського Союзу відкрили сьогодні, 15 серпня, у Дзержинському районі.

Заходи були приурочені до 70-річчя визволення Харківщини від німецько-фашистських загарбників.

Так, пам'ятна дошка Миколі Кутинцеву була відкрита на будинку по вул. Новгородській, 4, Олександру Плющу - по пр. Перемоги, 67.

На церемоніях відкриття були присутні представники Адміністрації Дзержинського району, громадських організацій, ветерани, родичі героїв, школярі.

Як повідомила заступник голови районної адміністрації Наталія Касютіна, всього в Дзержинському районі буде відкрито 37 меморіальних дощок.

«Я кажу величезне спасибі поколінню переможців від покоління спадкоємців перемоги за ваш подвиг. Ви були скромними людьми, але ваші віра та любов до Батьківщини дали нам сьогодні можливість жити в цьому місті, творити і любити. Спасибі за те, що ви у насє», - зазначила Наталія Касютіна.

Довідка. Микола Кутинцев - командир зенітно-ракетного дивізіону 18-ї особливої ​​зенітно-ракетної дивізії, підполковник. Одним з перших заступив на бойове чергування по захисту повітряного простору Арабської Республіки Єгипет, куди радянські ракетники були спрямовані на прохання керівництва цієї країни і з честю виконали свій обов'язок.

Олександр Плющ - стрілок 118-го гвардійського стрілецького полку 37-ї гвардійської стрілецької дивізії 65-ї армії Білоруського фронту, гвардії рядовий. 21 жовтня 1943 року під час форсування Дніпра біля села Стародубка Лоєвського району Гомельської області в складі групи бійців висадився на правий берег і вибив ворога з першої траншеї. При відбитті контратак знищив два кулеметних розрахунки. У боях на плацдармі в числі перших увірвався у село Стародубка. 
Друкувати
Останні новини