У Харкові готуються до Року учасників бойових дій на території інших держав
05 грудня 2013 18:17
У Харкові готуються до Року учасників бойових дій на території інших держав У Харкові триває підготовка до проведення Року учасників бойових дій на території інших держав.

Цей рік пройде в 2014 році і буде присвячений 25-й річниці виведення радянських військ з Афганістану. Сьогодні, 5 грудня, пройшло засідання регіонального організаційного комітету з підготовки та проведення в Харківській області Року учасників бойових дій на території інших держав. У ході наради обговорили план заходів, присвячених даній даті.
 
Зокрема, було прийнято рішення встановити в школах Харкова та області, де навчалися воїни-інтернаціоналісти, пам'ятні таблички, присвячені героям останніх воєн.

Голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін зазначив, що необхідно провести в актових залах показ документальних фільмів про війну в Афганістані за участю самих ветеранів. За його словами, демонструвати кінострічки будуть школярам 9-х та 11-х класів, які зможуть поспілкуватися з афганцями і отримати про ці події достовірні факти.

Голова правління Харківської обласної Спілки ветеранів Афганістану України (воїнів-інтернаціоналістів) Володимир Рижков вніс пропозицію про перевидання Книги пам'яті, присвяченої воїнам-інтернаціоналістам. Він зазначив, що її видали в 1990-му році, тому вона потребує доповнень.

Михайло Добкін підтримав таке рішення і підкреслив можливість проведення на Харківщині фестивалю, присвяченого героям війни. Також, зазначив  губернатор, 15 лютого у всіх храмах та церквах міста й області необхідно відслужити молебень в пам'ять про загиблих воїнів.

Довідка. Афганська війна (1979-1989 роки) - сформована назва одного з етапів громадянської війни в Афганістані. У ці роки на території Афганістану воював військовий контингент радянських військ. Виведення радянських військ з Афганістану розпочалося 15 травня 1988, завершилося 15 лютого 1989 року.
Друкувати
Останні новини