У Дробицькому яру вшанували пам'ять жертв Голокосту
21 грудня 2012 12:49
У Дробицькому яру вшанували пам'ять жертв Голокосту Траурна церемонія, приурочена до 71-ї річниці трагедії у Дробицькому яру, відбулась сьогодні, 21 грудня, на меморіальному комплексі «Дробицький Яр».

У заході взяли участь начальник відділу по роботі з об'єднаннями громадян Харківської міської ради Олександр Стерін, голова ради засновників концерну «АВЕК» Борис Фельдман, а також головний рабин Харкова та області Мойше Москович.

 «Сьогоднішній молодій людині дуже важко усвідомити, що відчували люди, яких розстрілювали тут фашистські кати. Саме з метою увічнення пам'яті і створений цей величний меморіал. Ми повинні зробити все, щоб подібні трагедії ніде більше не повторилися», - підкреслив Олександр Стерін.

Борис Фельдман також зазначив, що одне з головних завдань на сьогодні - це захистити майбутні покоління від будь-яких проявів антисемітизму, расизму та ксенофобії. «Ми всі у міру можливостей повинні думати, як захистити наших дітей, наші покоління, нашу країну в майбутньому від подібних трагедій», - сказав Борис Фельдман.

На завершення церемонії Мойше Москович прочитав поминальну молитву, а всі учасники заходу поклали квіти до Менори.

У мітингу також взяли участь ветерани Великої Вітчизняної війни, представники єврейських організацій і національно-культурних об'єднань.

Довідка. Під час німецької окупації Харкова за три тижні в Дробицькому яру розстріляли близько 16-20 тис. чоловік, переважно євреїв і циган.

У 1992 році для увічнення пам'яті жертв Голокосту в Дробицькому яру почали будівництво меморіального комплексу. Перша черга меморіалу була відкрита 13 грудня 2002 року. Три роки потому там відкрився траурний зал.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини