Фахівці з різних країн обговорили в Харкові розвиток екстремальної психології
28 листопада 2013 15:47
Фахівці з різних країн обговорили в Харкові розвиток екстремальної психології III Міжнародна конференція «Сучасний стан та розвиток екстремальної та кризової психології» відкрилася сьогодні, 28 листопада, в Національному університеті цивільного захисту України (Харків).

У конференції беруть участь аташе з правоохоронних питань Посольства Франції в Україні Жерар Нубель, представники правоохоронних органів, начальники психологічних служб з 24 областей України, делегації вчених з Білорусі, Азербайджану, Росії, Казахстану, Латвії та інших країн.
 
Ректор НУЦЗУ Володимир Садковий зазначив, що головне завдання співробітників ДСНС - згуртована робота, тому листопадовий форум дозволить їм вивчити специфіку роботи один одного і допомогти знайти спільні шляхи розвитку даної галузі.
 
Жерар Нубель подякував харків'ян за організацію такого масштабного форуму, розповів присутнім про структуру французької служби психологічної допомоги, зазначивши при цьому важливість надання психологічної реабілітації самим співробітникам служби.
 
Цієї ж теми торкнулася і викладач латвійського коледжу пожежної безпеки та цивільного захисту Ілона Лецька, яка приїхала на конференцію, після того як займалася психологічною реабілітацією родичів загиблих під завалами ризького торгового центру. Вона повідомила, що зараз їй самій потрібно психологічна допомога, яку вже отримали в Ризі багато хто з її колег.
 
У ході конференції фахівці з Казахстану, Азербайджану і Росії обговорили можливість проведення в їхніх службах харківськими психологами майстер-класів. Однією з основних тем таких практикумів могла б стати робота з неповнолітніми дітьми в екстремальних ситуаціях.
 
Зазначимо, в Харкові працюють 10 фахівців галузі екстремальної психології, які виїжджають у різні регіони країни для надання допомоги під час надзвичайних подій.
 
У рамках відкриття конференції Володимир Садковий вручив Почесні відзнаки НУЦЗУ «За людяність і професіоналізм» колективам служб порятунку з Києва, Тернополя, Чернігова та Харкова. Почесні знаки «За співдружність заради порятунку» отримали колективи ХНУ ім. В. Н. Каразіна, аерокосмічного університету «ХАІ», університету внутрішніх справ, академії внутрішніх військ, університету Повітряних  сил ім. Івана Кожедуба та академії фізичної культури. Співробітникам правоохоронних структур вручили медалі «За вагомий внесок у розвиток освіти і науки».
 
Завтра, 29 листопада, в останній день конференції для її учасників пройдуть практичні заняття на муляжах з надання допомоги в екстремальних ситуаціях, а також відвідування дельфінарію, де для них продемонструють метод дельфінотерапії в системі психологічної допомоги особистості. 
Друкувати
Останні новини