240-річчя від дня народження Василя Каразіна відзначатиметься на національному рівні
17 травня 2013 10:05
240-річчя від дня народження Василя Каразіна відзначатиметься на національному рівні Верховна Рада України 16 травня ухвалила постанову «Про відзначення 240-річчя з дня народження Василя Каразіна».

Згідно з постановою, Кабінету Міністрів рекомендовано у двотижневий термін створити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів у рамках святкування 240-річчя Василя Каразіна, вирішити питання щодо матеріально-технічного та фінансового забезпечення. Держкомітету з питань телебачення і радіомовлення рекомендовано організувати підготовку теле- і радіопрограм, присвячених життю та діяльності Василя Каразіна

У Харківському університеті ім. Василя Каразіна пройде міжнародна науково-практична конференція, присвячена видатному вченому і громадському діячеві, а «Укрпошта» випустить марку із зображенням засновника харківського університету.

Як повідомили в прес-службі народного депутата Валерія Писаренка, міжфракційне депутатське об'єднання «За Харків! За Слобожанщину!» вітає прийняття Верховною Радою України постанови про відзначення 240-річчя з дня народження Василя Каразіна.

«Великий харків'янин, який ініціював створення першого в Східній Україні університету та одного з перших в Європі міністерств освіти, гідний вшанування на найвищому рівні. Харківські депутати візьмуть це питання на контроль», - заявив глава депутатського об'єднання Валерій Писаренко.

У своєму виступі в парламенті 16 травня Валерій Писаренко нагадав, що Харківський університет ім. Василя Каразіна став материнською структурою для багатьох вищих навчальних закладів Харкова. Саме завдяки Василю Каразіну Харків є одним з найавторитетніших центрів освіти і науки в Європі.

Довідка. Василь Назарович Каразін (1773 - 1842) - російський і український вчений, інженер і громадський діяч, просвітитель, засновник Харківського університету, який зараз носить його ім'я. Ініціатор створення Міністерства народної освіти Російської імперії.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини