Оголошено конкурс на ескіз пам'ятника Незалежності України на площі Конституції
27 квітня 2011 17:52
Оголошено конкурс на ескіз пам'ятника Незалежності України на площі Конституції У Харкові оголошено закритий конкурс на ескіз-ідею пам'ятника Незалежності України.
Як повідомив 27 квітня на засіданні міського виконавчого комітету головний архітектор міста Сергій Чечельницький, новий пам'ятник буде встановлено на площі Конституції замість пам'ятника революціонерам, який планується демонтувати і перенести в район ХТЗ. Рішення про перенесення пам'ятника було прийнято ще попереднім складом депутатів Харківської міськради.

В закритому конкурсі візьмуть участь сім команд скульпторів, яких рекомендувала Харківська організація Спілки художників України. До 15 червня вони мають надати свої роботи, а потім протягом двох тижнів журі визначить переможця і оголосить його 1 липня - у День архітектора.

У своєму коментарі головний архітектор міста Сергій Чечельницький повідомив, що пам'ятник Незалежності України буде встановлено вже на реконструйованій площі Конституції.

«У місті планується реконструкція кількох площ, в тому числі Конституції і Рози Люксембург. У зв'язку з тим, що планується дещо змінити транспортну схему на площі Рози Люксембург, пам'ятник, який там встановлено з нагоди 10-річчя Незалежності України, швидше за все буде демонтовано», - зазначив головний архітектор міста Сергій Чечельницький.

Головна умова, яка була поставлена перед скульпторами, - новий пам'ятник має вписатися в оновлений вигляд пл. Конституції. «Ми не обмежуємо авторів і не ставимо умову, якою має бути, наприклад, його висота. Він просто повинен вписатися в це місце», - зазначив головний архітектор міста Сергій Чечельницький.

Роботи з установки пам'ятника мають бути завершені до ЄВРО-2012. Як пояснив Сергій Чечельницький, саме через стислі терміни було прийнято рішення про закритий конкурс - це дозволить значно скоротити процедуру відбору ескізів. «Важливо також те, що всі скульптори-учасники конкурсу  можуть самі зробити цей пам'ятник, оскільки часто архітектори пропонують гарні ідеї, але їх потім вкрай складно реалізувати. А в даному випадку будь-який скульптор у разі перемоги зможе зробити пам'ятник сам. Думаю, нагородою за перемогу в конкурсі ескізів буде якраз замовлення на виготовлення цього пам'ятника», - зазначив головний архітектор міста Сергій Чечельницький.
Друкувати
Останні новини