Постамент під пам'ятник на майдані Конституції буде готовий за місяць
01 червня 2012 18:12
Постамент під пам'ятник на майдані Конституції буде готовий за місяць Монтаж постаменту для нового пам'ятника Незалежності України на пл. Конституції буде закінчено орієнтовно до 1 липня.

Про це сьогодні, 1 червня, повідомив головний архітектор міста Сергій Чечельницький. До цього часу привезуть і бронзову жіночу фігуру з крилами, після чого почнеться її встановлення.

Як зазначив Сергій Чечельницький, усупереч поширеній думці, новий монумент не є пам'ятником давньогрецькій богині Ніке. Він нагадав, що коли свого часу в будинок Історичного музею в'їхала єпархія, а музей переїхав у будівлю ломбарду, то вийшло, що перед єпархією стоїть військова техніка і пам'ятник революціонерам, що було не зовсім коректно. Саме тому було ухвалено рішення перенести техніку і пам'ятник в інше місце і встановити на пл. Конституції пам'ятник Незалежності.

«З розвитком мистецтва в XIX столітті постать давньогрецької богині перемоги Ніке втратила своє первинне значення і набула алегоричного сенсу перемоги над собою, над рабством всередині себе, тобто стала символом свободи, незалежності. У багатьох містах світу є подібні скульптури. У Санкт-Петербурзі, наприклад, така сама жінка з крилами тримає православний хрест у руках. Хіба це язичницька фігура? Є такі пам'ятники в Ростові, Новосибірську, Омську, Бєлгороді, Москві, а також в Австрії, у Німеччині, в Іспанії. Навіть на Оперному театрі у Львові є три такі фігури, одна з яких зображена на нашій 20-гривневій купюрі», - зазначив головний архітектор міста.

Друкувати
Останні новини