З 4 листопада вводяться нові тарифи на холодне водопостачання і водовідведення
08 листопада 2016 15:09 ЖКГ
З 4 листопада вводяться нові тарифи на холодне водопостачання і водовідведення Тарифи на послуги централізованого холодного водопостачання та водовідведення в Харкові починають діяти з 4 листопада.

Тарифи встановлені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг від 29 вересня 2016 року №1673 (внесено зміни до постанови НКРЕКП від 16 червня 2016 року №1141 (додаток) та №1674 (внесено зміни до постанови НКРЕКП від 26 листопада 2015 року №2868 (доповнення).

Як повідомила заступник генерального директора - директор Фінансово-економічного департаменту КП «Харківводоканал» Яна Хайло, Нацкомісія затвердила нові тарифи в зв'язку зі значним підвищенням вартості електроенергії в порівнянні з вартістю, закладеною в раніше діючих тарифах на централізоване водопостачання та водовідведення, які були встановлені 1 січня 2016 року. За період дії тарифів відбулося збільшення вартості електроенергії в порівнянні з вартістю, закладеною в тарифах, в 1,2 раза - з 1,6270 грн/кВт·год до 1,9699 грн/кВт·год.

«З 2014 року електроенергія підвищувалася 15 разів, а послуги водопостачання та водовідведення - три рази. Є порядок формування тарифу. Якщо одна зі складових підвищується більш ніж на 5%, то за цим слідує збільшення тарифу. Найбільша стаття витрат, з якої складається тариф, - це електроенергія, тому збільшується і вартість послуг», - повідомила заступник генерального директора.

Також вона зазначила, що якби тариф залишився тим самим, то підприємство зазнавало б збитки, могли б збільшитися борги за електроенергію, могла б виникнути проблема з виплатою заробітної плати працівникам підприємства, знизитися якість хімічних реагентів, що очищують воду.

Як повідомила заступник генерального директора КП «Харківводоканал», з 4 листопада 2016 року споживачі, які не є суб'єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення (населення, бюджетні установи та ін.), будуть платити 7,932 грн/куб. м води (з ПДВ) за послугу централізованого водопостачання і 4,272 грн/куб. м стоків (з ПДВ) за послугу централізованого водовідведення.

Тариф на послугу з централізованого постачання холодної води (для багатоповерхових будинків, з використанням внутрішньобудинкових систем) становить 8,74 грн/куб. м води (з ПДВ), на послугу централізованого водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) - 4,72 грн/куб. м стоків (з ПДВ).

Суб'єкти господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення (купують воду для подальшої реалізації і подають на очищення стічні води) платитимуть 3,384 грн/куб. м води (з ПДВ) за послугу централізованого водопостачання та 1,236 грн/куб. м стоків (з ПДВ) за послугу централізованого водовідведення.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини