Верховна Рада розгляне законопроект, що нормує статус майбутньої ядерної установки в П'ятихатках
22 вересня 2011 11:15
Верховна Рада розгляне законопроект, що нормує статус майбутньої ядерної установки в П'ятихатках   Народні депутати розглянуть законопроект про внесення змін до Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційної безпеки», що стосується і статусу ядерної установки, яку побудують у П'ятихатках.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, підкритичні збірки і джерела нейтронів, засновані на підкритичній збірці, не включені в список ядерних об'єктів. Залишається також неврегульованим питання про створення експлуатуючих організацій для цих установок. Ці та інші питання пропонується законодавчо врегулювати.

Довідка. Наприкінці лютого 2005 року в Національному науковому центрі «Харківський фізико-технічний інститут» (ХФТІ) пройшла нарада за участю фахівців Аргонської національної лабораторії (США), на якому було вирішено, що США профінансують проектування нейтронного джерела для прискорювача.
30 квітня в ХФТІ відбулися загальноміські громадські слухання на тему «Будівництво на території ННЦ ХФТІ дослідної ядерної установки «Джерело нейтронів, засноване на підкритичній збірці, кероване лінійним прискорювачем електронів».
18 травня рішенням сесії Харківської міської ради депутати схвалили розміщення в ХФТІ в П'ятихатках цієї дослідної ядерної установки.
 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини