Українці можуть отримати грант на відкриття чи розвиток бізнесу
25 червня 2022 09:49 Економіка
Українці можуть отримати грант на відкриття чи розвиток бізнесу Нова урядова програма для започаткування бізнесу «єРобота» стартує з 1 липня.

Як повідомили у Департаменті адміністративних послуг та споживчого ринку, у програмі можуть взяти участь усі охочі. Для цього необхідно буде подати заявку з бізнес-планом щодо створення або розвитку власної справи та отримати мікрогрант до 250 тис. грн на ці цілі. У департаменті зазначили, що держава надає можливість запустити будь-який мікробізнес - пошив одягу і взуття, хімчистка, сервісний чи ремонтний центр. 

За рішенням уряду уповноваженим банком нової програми став «Ощадбанк», який з 1 липня розпочне прийом заявок від українців. Бюджет програми складатиме 5 млрд грн на рік, що вистачить на 20 тис. грантів.

За рахунок отриманих коштів фізичні або юридичні особи - підприємці зможуть придбати обладнання, оплатити сировину та матеріали, частково сплатити за оренду.

Обов’язкові умови програми - створення одного або двох робочих місць; виплата суми гранту протягом трьох років у вигляді податків, зборів та обов’язкових платежів.

Після розгляду проєкту в разі його відповідності критеріям програми грантові кошти буде перераховано на окремий рахунок здобувача в «Ощадбанку». Остаточне рішення про надання гранту прийматиме Державна служба зайнятості.

Крім того, наразі розробляється технічна можливість подання заявок через портал «Дія». 

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини