У Харкові з'явився мурал-рекордсмен
24 жовтня 2019 11:09 Культура
У Харкові з'явився мурал-рекордсмен Масштабний мурал з китами, який претендує на звання найбільшого в Україні, створили харківські художники на будинку по пр. Людвіга Свободи, 58 у Шевченківському районі.

Панно намалювали на трьох стінах 16-поверхового будинку, на ньому зображені п'ять маленьких китів і один великий (косатка). За словами одного з авторів твору, харківської художниці Анастасії Худякової, довжина муралу складає 28 м, і це найбільший подібний проект не тільки в Харкові, але і у всій Україні.

«Кіт - це символ природної сили, мощі. Можна провести аналогію з тим, що наше місто теж велике і потужне, місто-мільйонник, тому захотілося створити таку велику, масштабну і яскраву роботу, яка підніме настрій і буде цікава для жителів і гостей Харкова. Ми дуже сподіваємося, що нам вдасться зареєструвати мурал як найбільший в країні, але те, що це найбільший у Харкові, це точно», - зазначила Анастасія Худякова.

Стріт-арт з косатками робили місяць. Розпис художники виконували в екстремальних умовах - на висоті 48 м. Як зазначають автори проекту, в ході роботи дуже важливо було зістикувати три стіни, оскільки кит поділений на три частини, і тільки з однієї точки можна побачити цілісний малюнок. Художник Сергій Калмиков пояснив: «Захотілося обсягу, захотілося не зовсім простого малюнка. Тобто, щоб його побачити, треба знайти цю точку, з якої його буде видно, і застосувати уяву, щоб скласти всі частини в одне ціле. Стиль малюнка називається лофт-поле». Зазначимо, дивитися на мурал краще з боку виходу зі станції метро «Перемога».

За словами Анастасії Худякової, Олексіївка була обрана для створення арт-об'єкту не випадково - в цьому районі ще не реалізовувалися подібні проєкти і є для цього необхідний простір. Також вона зазначила, що мурал створений завдяки проєкту «Громадський бюджет (бюджет участі) міста Харкова», ініційованому Харківською міською радою. Перед тим як художники почали працювати, комунальники відреставрували фасад будинку.

«Це все завдяки нашому проекту міських ініціатив - Бюджету участі. Дійсно дуже класно, що будь-який житель нашого міста може дозволити собі реалізувати свою ідею, це класно і мотивує працювати далі», - підкреслила художниця.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини