У Харкові з'явиться перша сучасна велодоріжка
20 травня 2015 14:23 Місто
У Харкові з'явиться перша сучасна велодоріжка Першу сучасну доріжку для велосипедистів збудують уздовж Білгородського шосе, на ділянці від вул. Дерев'янка до пр. Академіка Курчатова.

Як повідомив сьогодні, 20 травня, у прес-центрі Харківської міської ради директор Департаменту будівництва і дорожнього господарства Володимир Чумаков, будівництво велодоріжки почнеться в серпні, а завершити роботи планується до кінця року. Зараз проходить процедура узгодження документації, вже оголошені тендери на проведення робіт. Велодоріжка протяжністю 7 км буде являти собою асфальтовану дорогу шириною 3 м з центральною розміткою. Проходити вона буде за межами Білгородського шосе.

Як повідомив депутат міської ради Габріел Михайлов, проект цієї велосипедної магістралі був розроблений з ініціативи велосипедистів. Цю ідею підтримав Харківський міський голова Геннадій Кернес. Ідея виникла ще минулого року, але через складну ситуацію в країні її реалізацію відклали.

За словами Габріела Михайлова, особливість цієї доріжки, насамперед, в тому, що вона є безпечною для велосипедистів, оскільки не стикається з проїжджою частиною, а проходить паралельно їй. З дорогою її розділяє газон. Для зручності велосипедистів вздовж траси будуть обладнані велопарковки на 96 місць. Планується, що дві парковки розмістяться на вул. Дерев'янка та біля Меморіалу Слави, які почнуть встановлювати вже в липні. Користування велопарковками буде безкоштовним.

«У Харкові, за офіційними даними, близько 200 тисяч велосипедистів, і ця кількість зростає з кожним днем, тому місто буде розглядати будь-які пропозиції, де можна було б ще побудувати велосипедні доріжки. Ми відкриті для спілкування. Велосипедисти можуть звертатися на ім'я міського голови або до профільних департаментів міськради. Всі будуть почуті, всі проекти будуть розглянуті», - підкреслив депутат міської ради.

Також він додав, що будівництво таких доріжок і активність велосипедистів в цьому питанні дасть поштовх до розвитку культури велоспорту і, насамперед, до толерантного ставлення  до велосипедистів водіїв автомобілів.

У свою чергу директор Департаменту спортивних іміджевих проектів та маркетингу Олексій Чубаров зазначив, що новина про будівництво велодоріжки порадує любителів велосипедного спорту, особливо напередодні Велодня, який пройде в Харкові 24 травня.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини