У Харкові впровадять ще одну програму з енергозбереження для житлових будинків
14 листопада 2019 10:27 ЖКГ
У Харкові впровадять ще одну програму з енергозбереження для житлових будинків Програму енергоефективності житлових будинків «Енергодім» планують розглянути на найближчій сесії Харківської міської ради.

Про це на засіданні постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, благоустрою та інженерної інфраструктури міста повідомила помічник керівника з розвитку та впровадження енергоефективних заходів та нових технологій Асоціації підтримки ЖК, ЖБК та ОСББ Олександра Капінус.

За її словами, «Енергодім» буде частиною міської програми так званих «теплих кредитів», в рамках якої жителі зможуть отримувати компенсацію відсотків за кредитами, які вони залучили для утеплення будинку.

«Представник ОСББ подає заявку до Фонду енергоефективності, отримує кредит на впровадження енергоефективних заходів, і в рамках цієї програми передбачається відшкодування з міського бюджету відсоткової ставки за кредитами, які вони залучили на придбання матеріалів і проведення відповідних робіт з енергоефективності. Максимальна сума допомоги за однією кредитною угодою для ОСББ становить до 500 тис. грн», - зазначила Олександра Капінус.

Вона нагадала, що міська програма «Теплі кредити» працює в Харкові з 2016 року. За її умовами з міського бюджету відшкодовується 20% суми кредитів, залучених ОСББ, ЖК і ЖБК на енергоефективні заходи, але не більше 200 тис. грн за одним кредитом. За цей час компенсацію на утеплення будинків отримали 44 ОСББ та ЖБК. Цього роу на «теплі кредити» в бюджеті міста передбачено близько 1,5 млн грн.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини