У Харкові святкують Хануку
29 листопада 2021 18:39 Суспільство
У Харкові святкують Хануку Святкування Хануки відбулося сьогодні, 29 листопада, біля Харківської хоральної синагоги.

Біля храму виступив хор Харківської єврейської школи та пройшло фаєр-шоу. Представників єврейської громади з одним із головних іудейських свят привітав головний рабин Харкова та Харківської області Мойше Москович. Він зазначив, що свічки ханукії освітлюють не лише місто, а й душу кожної людини.

«Коли вдома темно, коли не дай боже щось не так, треба запалювати маленький вогонь, який освітить наше суспільство, наше місто. Дай боже, щоб свято завжди було освітлене і всередині нас було тепло. Усім успіхів!» – сказав Мойше Москович.

Радісної Хануки всім присутнім побажав Харківський міський голова Ігор Терехов. Він зазначив, що це дуже світле та сімейне свято.

«Воно символізує те, що добро завжди перемагає зло. Це радісний день, коли за святковим столом зустрічаються рідні, щоби привітати один одного і побути разом. Сьогодні тут багато дітей. Ви передаєте традиції з покоління в покоління, і це дуже цінно», - наголосив міський голова.

Після того, як Мойше Москович та Ігор Терехов запалили другу свічку менори, біля синагоги запалили феєрверк.

Зазначимо, що у 2021 році Хануку відзначають із 28 листопада по 6 грудня. З більш детальною інформацією можна ознайомитись тут.

Довідка. Запалювання свічок - головний обряд свята, що символізує диво, яке сталося за часів повстання та перемоги Маккавеїв над греками. Відповідно до історії, грецькі царі видали указ, який забороняв євреям вивчати Тору та виконувати заповіді. Протягом трьох років Другий юдейський храм був місцем язичницького поклоніння греків, але перемога Юди Маккавея повернула храм єврейському народу. За переказами, у храмі знайшовся лише один глечик з маслом для світильника, якого мало вистачити на один день, але трапилося диво, і масло горіло вісім днів, доки не було приготовлено нове. Ці вісім днів і назвали днями радості та перемоги світла над пітьмою. Вважається, що в дні святкування Хануки у будинку кожного іудея має горіти ханукія - спеціальний свічник із вісьмома світильниками. Першого святкового вечора запалюють один світильник, другого - два і так далі.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини