У Харкові реконструюють меморіал воїнам-інтернаціоналістам та нададуть допомогу ветеранам
09 лютого 2022 15:14 Місто
У Харкові реконструюють меморіал воїнам-інтернаціоналістам та нададуть допомогу ветеранам Сьогодні, 9 лютого, напередодні 33-ої річниці виведення радянських військ з Афганістану Харківський міський голова Ігор Терехов зустрівся з воїнами-інтернаціоналістами.

Ветерани Афганістану звернулися до мера з низкою прохань, зокрема – про надання додаткової матеріальної допомоги, а також з пропозицією реконструювати меморіал воїнам-інтернаціоналістам у сквері Воїнів-інтернаціоналістів на вул. Культури.

За підсумками зустрічі було вирішено, що у міській раді, окрім існуючих соціальних гарантій, розглянуть можливість передбачити для 3 809 учасників бойових дій в Афганістані одноразову допомогу у розмірі 1 тис. грн та інші виплати.

Також до 35-х роковин виведення радянських військ з Афганістану планується реконструювати меморіал воїнам-інтернаціоналістам. Ігор Терехов зазначив, що перед цим біля храму Ікони Божої Матері «Стягнення загиблих», що знаходиться поруч, збудують дзвіницю.

«Необхідно збудувати дзвіницю і до 2024 року повністю реконструювати сквер. Можливо, з'являться новий пам'ятник та нові локації. Наш обов'язок – дбати про ветеранів. Тому ми внесемо зміни до бюджету, щоб матеріально допомогти воїнам Афганістану та інших локальних війн, а також батькам, які втратили своїх дітей», - наголосив Ігор Терехов.

Зазначимо, що на підтримку воїнів-афганців у Харкові реалізується низка програм. Їм надається 100%-ва пільга на оплату послуг ЖКГ та матеріальна допомога. Зокрема, одноразову адресну допомогу у розмірі 3 тис. грн. отримують особи з інвалідністю 1-ї групи – учасники бойових дій в Афганістані та інших локальних воєн; жінкам-активістам Афганського руху готують подарунки до 8 Березня; одноразову допомогу у розмірі 1 тис. грн отримують члени сім'ї ветеранів до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Також по 3 тис. грн виділяється на поховання учасників бойових дій. Крім того, у 2021 році 850 тис. грн було передбачено для 146 учасників локальних воєн за підсумками особистих звернень до міського голови.

Нагадаємо, що 15 лютого, у річницю виведення радянських військ з Афганістану, в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини