У Харкові реалізується пілотний проект з енергоефективності в житлових будинках
17 серпня 2018 16:43 ЖКГ
У Харкові реалізується пілотний проект з енергоефективності в житлових будинках Пілотний проект зі встановлення у будинках індивідуальних теплових пунктів на умовах співфінансування стартував у Харкові.

Першим у цьому проекті став будинок по вулиці Луї Пастера, 179. За словами його мешканців, для економії тепла їм запропонували варіант встановлення ІТП, профінансованого в рамках міської програми «Енергоефективність та підвищення енергозбереження в житлових будинках міста Харкова».

Як розповіла начальник відділу з питань енергоефективності житлового фонду Департаменту житлового господарства Вікторія Богатир, за умовами проекту, 30% вартості робіт, пов'язаних з енергозбереженням, сплачують мешканці будинку, а 70% - місто.

«Була проведена оцінка вартості робіт, це 174 тисячі гривень. 30% - 52 тисячі - мешканці зібрали самі, уклали договір з підрядником, який почав роботу. А вже за рахунок міського бюджету роботи були закінчені. Все це зайняло один місяць», - зазначила вона.

За словами фахівців, нові ІТП повністю автоматизовані і в залежності від температури зовнішнього повітря регулюватимуть подачу тепла в квартири. Це дозволить поліпшити якість теплопостачання і зменшити використання енергоресурсів. За розрахунками, ІТП знижують для споживачів рівень сплати за опалення приблизно на 30%.

Зараз у проекті задіяно ще два будинки. З усіма подробицями цієї програми можна ознайомитися на спеціальному сайті.

Друкувати
Останні новини