У Харкові відкрили меморіальну дошку Гризодубовим
22 серпня 2013 14:45
У Харкові відкрили меморіальну дошку Гризодубовим Меморіальну дошку авіаконструктору Степану Гризодубову і його дочці, Герою Радянського Союзу, льотчиці Валентині Гризодубовій відкрили сьогодні, 22 серпня, на будинку по вул. Мироносицькій, 54б.

Захід був присвячений 70-річчю визволення Харкова від німецько-фашистських загарбників.

На церемонії відкриття були присутні голова Адміністрації Київського району Неллі Казанжиєва, генеральний директор Харківського державного авіаційного виробничого підприємства Анатолій Мялиця, голова правління ПАТ «Хартрон» Микола Вахно, директор музея-квартири сім'ї Гризодубових Віталій Власко, депутат Харківської міської ради Михайло Пилипчук, ветерани, випускники авіаційних вузів, школярі.

«Наше авіаційне підприємство досі продовжує втілювати ідеї Степана Васильовича і його дочки. Це були великі люди. Я вважаю, що сьогодні місто зробило величезний подарунок сім'ї Гризодубових, адже вона має знати, що ми про них пам'ятаємо й досі є їхніми послідовниками. Ми зібралися, щоб вшанувати їх пам'ять, адже вони внесли величезний внесок у розвиток Харкова як науково-технічної столиці», - отметил Анатолій Мялиця.

У ході церемонії присутні висловили слова подяки легендарним авіаторам та поклали квіти до меморіальної дошки їх пам'яті.

Нагадаємо, Степан Гризодубов - один з організаторів планеризму в країні. У 1940 році побудував мотопланер, який випробував у безмоторному польоті. Його донька, Валентина Гризодубова у два роки піднялася в небо на батьківському аероплані, прив'язана до батька ременями. Пізніше, в 28 років, вона встановила п'ять світових авіаційних рекордів на легкомоторних літаках, а в 29 - зробила безпосадочний переліт з Москви на Далекий Схід, встановивши міжнародний жіночий рекорд дальності польоту. Саме Валентина Гризодубова стала першою в світі жінкою, яка командувала чоловічим авіаційним полком у часи Великої Вітчизняної війни.

У Харкові у вересні 1968 року в районі селища Жуковського вул. Гірська була перейменована на вул. Гризодубова, а в 2013 році на стіні будинку по пр. Московському намалювали портрет Валентини Гризодубової.
Друкувати
Останні новини