У дитячій міській лікарні виходжують недоношених немовлят
25 березня 2022 15:46 Медицина
У дитячій міській лікарні виходжують недоношених немовлят Недоношені немовлята, яких евакуювали з обстріляного Міського перинатального центру, отримують кваліфіковану допомогу в одній з міських дитячих лікарень.

Як розповіла завідувачка кафедри педіатрії №2 Харківського національного медичного університету, професор, доктор наук Наталія Макєєва, з обстріляного перинатального центру увечері 14 березня до дитячої лікарні перевели 12 немовлят. За медичними показаннями двоє новонароджених відразу ж помістили у відділення інтенсивної терапії, трьох – виписали наступного дня, стан решти дітей залишався середньої тяжкості. Нині в медустанові перебуває сім діток, п'ять із яких позбавлені батьківського піклування.

«Всі дітки були розміщені у сховищі, але там є всі необхідні умови. У кожного своє ліжечко, є стерилізатори для пляшечок, необхідне харчування, предмети догляду та медикаменти. З наступного дня перебування діток ми зробили всі необхідні аналізи, щоб об'єктивно оцінити їхній стан, призначили лікування. Наразі одна дитина у реанімації, її стан стабільно тяжкий», - зазначила Наталія Макєєва.

Вона наголосила, що, незважаючи на непрості умови, маленькі пацієнти та їхні матері отримують необхідну медичну допомогу у повному обсязі.

Нагадаємо, що харківський міський перинатальний центр до війни виходжував близько 500 передчасно народжених дітей на рік. У січні 2018 року в закладі було відкрито відділення реанімації новонароджених із низькою та екстремально низькою вагою. Завдяки сучасному обладнанню шведського виробництва та завзятій праці лікарів-неонатологів рівень смертності передчасно народжених дітей у Харкові вдалося скоротити у кілька разів.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини