Суд відхилив клопотання Харківської міськради про призупинення розпорядження про демонтаж пам'ятника Леніну
24 жовтня 2014 18:22
Суд відхилив клопотання Харківської міськради про призупинення розпорядження про демонтаж пам'ятника Леніну Харківський окружний адміністративний суд сьогодні, 24 жовтня, відхилив клопотання Харківської міської ради про призупинення дії розпорядження голови ХОДА Ігоря Балути про демонтаж пам'ятника Леніну і про видалення його з Державного реєстру пам'ятників України.
Представник позивача, заступник директора Юридичного департаменту міськради Костянтин Прокоп'єв підкреслив, що рішення суду є не зовсім правомірним, оскільки не були враховані повною мірою докази позивача про порушення прав територіальної громади Харкова. Він також зазначив, що реальна загроза комунальному майну існує, і ХОДА не має права ним розпоряджатися. 

На засіданні суду відповідач, представник ХОДА Денис Дудник повідомив, що відразу ж після знесення пам'ятника, 29 вересня, губернатор Ігор Балута направив до Міністерства культури лист з проханням видалити пам'ятник Леніну на пл. Свободи з Держреєстру пам'яток України. 

У свою чергу Костянтин Прокоп'єв зазначив, що ці дії незаконні, оскільки обладміністрація має право вносити пропозиції до Мінкульту щодо пам'яток культурної спадщини лише після узгодження цього питання з територіальною громадою Харкова. 

«Дискусії не було. До міськради не надходило письмових звернень з проханням вирішити спільно це питання. Крім того, між Харківською облдержадміністрацією та СКП «Харківзеленбуд» як балансоутримувачем пам'ятника було підписано угоду, згідно з якою облдержадміністрація зобов'язана охороняти монумент», - повідомив Костянтин Прокоп'єв. 

Нагадаємо, на минулому засіданні було зазначено, що пам'ятник не зруйнований, а пошкоджений і ще підлягає відновленню, оскільки знесена тільки скульптура. Але зараз постамент пам'ятника Леніну продовжують руйнувати невідомі особи, в той час як він знаходиться на балансі комунального підприємства міста. 

Харківська міська рада планує подати апеляційну скаргу на рішення суду відповідно до строків, визначених законодавством України.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини