Сортування сміття у школах і благодійні еко-ініціативи - нові проекти Молодіжної ради
05 вересня 2019 18:47 Екологія
Сортування сміття у школах і благодійні еко-ініціативи - нові проекти Молодіжної ради Низку екологічних проєктів з сортування сміття та збір благодійних коштів реалізує Молодіжна рада при Харківському міському голові.

Про це сьогодні, 5 вересня, йшлося на 8-й сесії Молодіжної ради.

Як повідомив голова Молодіжної ради Михайло Лазарєв, Харків повертається до активного студентського життя, і в планах - залучити молодь до низки ініцатів, у тому числі екологічних. Йдеться про встановлення сортувальних станцій та проект «Добрі (не)сміття», який привертає молодь до вирішення соціальних проблем.

Голова постійної комісії з питань захисту навколишнього середовища та екології міста Молодіжної ради Кирило Чікірякін зазначив, що першу сортувальну станцію відкрили цього літа в районі ТРЦ «Французький бульвар». Там можна здати вторсировину, отримати бали і обміняти їх на товари в одному з супермаркетів. За 28 днів станцію відвідали понад тисячу осіб, і вдалося зібрати понад 9 тонн сміття. У планах Молодіжної ради - відкрити ще одну станцію восени і популяризувати цю ініціативу у всьому місті.

Також у 15 харківських школах, які знаходяться поруч із сортувальною станцією, впровадять пілотний проект з роздільного збору сміття. Кирило Чікірякін зазначив, що протягом трьох місяців там проводитимуть лекції, майстер-класи й встановлять відповідні контейнери. Діти навчаться сортувати скло, папір, пластик і самі зможуть розпоряджатися вирученими коштами за здану вторсировину. Цей проєкт реалізують і в інших навчальних закладах.

Крім того, у кінці вересня - на початку жовтня Молодіжна рада дасть старт другій акції «Добре (не)сміття». Минулого разу за рахунок збору вторсировини вдалося виручити близько 22 тис. грн і допомогти Реабілітаційному центру для дітей з особливими потребами «Промінь» і Центру для жінок, які постраждали від домашнього насильства. Тепер молоді люди хочуть залучити школи, підприємства й небайдужих харків'ян, щоб зібрати 100 тис. грн і, можливо, направити їх на створення першої в Україні сенсорної кімнати для дітей з особливими потребами.

Зазначимо, що за інформацією про заходи та акції Молодіжної ради можна стежити на їхній сторінці у мережі «Facebook».

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини