Харків'яни здали пластик, папір і допомогли дітям
23 липня 2019 14:21 Суспільство
Харків'яни здали пластик, папір і допомогли дітям Близько 22 тис. грн зібрали учасники благодійної акції «Добре (не) сміття» за рахунок збору вторинної сировини.

Акцію організувала і провела Молодіжна рада при Харківському міському голові за підтримки Департаменту праці та соціальної політики та Благодійного фонду «Волонтери: дорослі - дітям».

Як повідомив сьогодні, 23 липня, в прес-центрі міської ради голова постійної комісії з питань захисту навколишнього середовища та екології міста Молодіжної ради Кирило Чікірякін, протягом чотирьох тижнів, з лютого по березень, було зібрано 7,5 тис. тонн вторсировини - пластика, паперу та скла. За виручені кошти вдалося допомогти двом соціальним установам міста. В акції взяли участь харківські школи, виші, кав'ярні, підприємства, лікарні. Пункт збору був організований на базі громадської організації «Лінк» (вул. Сумська, 54). Всім, хто приносив сміття, давали в якості заохочення квитки на різні заходи.

Фонд «Волонтери: дорослі - дітям», який займається наданням допомоги дітям-сиротам та профілактикою сирітства, допоміг з вибором і закупівлею товарів для соціальних установ за вигідною ціною безпосередньо від перевірених постачальників. Як повідомила волонтер Аліна Чуднова, близько 70% коштів було направлено на потреби Реабілітаційного центру для дітей з особливими потребами «Промінь», а 30% - Реабілітаційному центру для жінок, які постраждали від домашнього насильства.

Для центру «Промінь», зокрема, придбали масажний килимок з ефектом гальки, бізі-борд, балансувальні півсфери, сенсорний гамак-кокон, сенсорний тренажер «Сквізер» (обнімальная машина), фотоапарат та ін. Для центру допомоги постраждалим від насильства були придбані пеленальний столик і матрац до нього, дитяче ліжко з матрацом, дитячі ванночки, горщики і засоби гігієни (підгузники, пелюшки, вологі серветки), набір брязкалець і гризунків.

Директор Департаменту праці та соціальної політики Лариса Болгова зазначила, що в центрі «Промінь» шукають нові форми комплексної реабілітації дітей. Устаткування і тренажери, які придбали завдяки акції, встановлять у новій залі сенсорної інтеграції. «В тренажерах багато дрібних деталей, спеціальне покриття, обнімальні машини, що дозволить поліпшити якість роботи з вихованцями центру», - зазначила Лариса Болгова.

Також, за її словами, дуже стануть у нагоді нові меблі для денного центру реабілітації жінок, постраждалих від насильства, які потрапляють туди з дітьми.

«У Молодіжну раду входять прогресивні, активні молоді люди, які постійно беруть участь у всіх починаннях. Кожен з нас, бачачи таку вашу активність, повинен підключитися до роботи, умовити сусіда, знайомого, родича і приєднатися до ініціативи. Є багато потреб, куди можна застосовувати благодійність. Велике спасибі за подвійну акцію: приділили увагу і соціальній сфері. Хочеться звернутися до молоді, до всіх харків'ян: давайте разом брати участь у таких проектах. Ми допомагаємо не тільки очищати планету, а й іншим людям», - сказала Лариса Болгова.

У Молодіжній раді зазначили, що планують у кінці літа провести ще одну подібну благодійну акцію, залучати підприємства і активніше працювати з навчальними закладами. Зокрема, восени планується впровадити роздільний збір відходів у міських школах, щоб дати дітям можливість заробляти на смітті, який вони здають.

«Діти голосують і вирішують, як поліпшити школу і на що витратити кошти. Хочемо закласти у цю суму невеликий благодійний внесок, щоб частина цих коштів йшла на цільову благодійність», - розповів Кирило Чікірякін.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини