Проспекту маршала Жукова повернули його історичну назву
19 червня 2019 12:12 Місто
Проспекту маршала Жукова повернули його історичну назву Проспекту Петра Григоренка в Харкові повернули ім'я маршала Жукова.

Відповідне рішення було прийняте сьогодні, 19 червня, на сесії Харківської міської ради.

«За» проголосували 59 депутатів.

Харківський міський голова Геннадій Кернес нагадав, що на початку травня на сайті міськради з'явилася петиція з проханням відновити колишню назву проспекту, і за добу вона набрала майже 5,6 тис. голосів. За його словами, таке рішення повністю відповідає Закону України «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їхньої символіки», оскільки в ньому передбачене перейменування та знесення пам'ятників радянським діячам, але одночасно є винятки для випадків, коли такі історичні пам'ятки пов'язані з опором і вигнанням нацистських окупантів з території України.

«Ми розглядаємо це питання суто з точки зору того, що Георгій Жуков був воєначальником, який звільняв і Харків, і Україну, і Європу від нацистських загарбників. Під його командуванням 23 серпня був звільнений Харків, і Жуков разом із маршалом Конєвим стояв на трибуні у нас в місті, біля пам'ятника Шевченку. Свого часу я, до речі, не перейменовував проспект, тому що він не потрапляє під декомунізацію. За мене це зробила облдержадміністрація в особі Ігоря Райніна», - зазначив Геннадій Кернес.

На підтримку перейменування проспекту Петра Григоренка виступив народний депутат України Євгеній Мураєв. Він повідомив, що на підтримку цього питання міська рада отримала ще 45 тис. звернень, а проти - лише п'ять тисяч.

«Ім'я Георгія Жукова увійшло в історію не тільки як маршала, який прийняв капітуляцію Німеччини, а й як людини, яка нерозривно пов'язана з історією Харкова. В результаті Курсько-Бєлгородської операції, якою керував маршал Жуков, 23 серпня 1943 року було звільнене місто Харків. І ми святкуємо День міста саме цього дня. Український народ зробив величезний внесок у перемогу над фашизмом. Нам необхідно відновлювати історичну справедливість, потрібно говорити про те, що ми - народ-переможець. Ніхто не повинен вирішувати питання з перейменуванням, крім органів місцевого самоврядування», - сказав нардеп.

Разом із поверненням назви проспекту імені маршала Жукова депутати також проголосували за присвоєння імені генерала Петра Григоренка новій вулиці, яка прокладається від вул. Римарської до вул. Клочківської.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини