Один з потягів харківського метрополітену став музеєм на колесах
17 січня 2014 13:11
Один з потягів харківського метрополітену став музеєм на колесах Один із потягів, що курсують на Салтівській лінії харківського метрополітену, став справжнім музеєм на колесах.

Днями там відкрилася виставка, приурочена до 25-річчя виведення радянських військ з Афганістану.

Як повідомив сьогодні, 17 січня, головний ревізор з безпеки руху поїздів КП «Харківський метрополітен» Анатолій Однорогов, ідея створення потяга-музею з'явилася ще на початку 90-х років минулого століття. Тоді у так званому «афганському потязі» працювали тільки ті машиністи, які виконували інтернаціональний обов'язок у «гарячих точках» світу, а сам потяг носив ім'я одного із загиблих на війні товаришів.

Оновивши і розширивши експозицію, метрополітен з 15 січня запропонував увазі харків'ян і гостей міста близько ста фотографій, присвячених подвигу воїнів-інтернаціоналістів: фронтові знімки, коротку інформацію про хід військових дій, інформацію про працівників метрополітену, які брали участь у військових операціях на території інших держав.

«В експозиціях, присвячених воїнам-афганцям та учасникам інших локальних воєн, можна побачити різні документи, фотографії, які ми взяли з музеїв, державних і приватних архівів. Виставка працює всього два дні, але до нас уже надходять дзвінки з подяками, а один чоловік розповів, що впізнав на фото свого товариша, з яким служив. Експозиція буде постійно діючою, а щоб підтримувати інтерес пасажирів до виставки, ми її періодично оновлюватимемо», - зазначив Анатолій Однорогов.

«Афганська» виставка працює в двох вагонах - першому і останньому. Крім того, в третьому вагоні цього ж потягу можна ознайомитися з експозицією на тему: «Харків - місто військової слави», а в другому вагоні - з історією будівництва, розвитку харківського метрополітену. За словами Анатолія Однорогова, у ще одному вільному вагоні «потяга пам'яті» орієнтовно з 1 квітня з'явиться експозиція, присвячена ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС.

Нагадаємо, за ініціативою Президента України Віктора Януковича 2014-й рік оголошено в Україні Роком учасників бойових дій на території інших держав.

Довідка. Афганська війна (1979-1989) - один ыз етапів громадянської війни в Афганістані. У ці роки на території Афганістану воював військовий контингент СРСР. Виведення радянських військ з Афганістану завершився 15 лютого 1989 року.

В афганській війні взяли участь понад 12 тис. мешканців Харківської області, в результаті бойових дій загинули 125 харків'ян, близько 400 стали інвалідами. У Харкові живе близько 6 тис. ветеранів Афганістану. Харківські військовослужбовці брали участь ще в 30 локальних воєнних конфліктах на території інших держав.

Друкувати
Останні новини