Кількість пожеж на захаращених горищах і в під'їздах зменшилася
10 січня 2014 14:47
Кількість пожеж на захаращених горищах і в під'їздах зменшилася У 2013 році було вивезено близько 10 тис. куб.м негабаритного сміття з місць загального користування в житлових будинках міста Харкова.

Про це сьогодні, 10 січня, повідомила заступник начальника управління контролю та обслуговування житлового фонду КП «Жилкомсервіс» Ірина Дряхлова.

За її словами, в 2013 році кількість пожеж у місцях загального користування через захаращення, в порівнянні з позаминулим роком, хоч і зменшилася на 11%, але все одно залишається значною: було зафіксовано близько 100 загорянь. І вже з початку нового року в Харкові сталося дві таких пожежі.

«Ми намагаємося донести до всіх мешканців будинку, щоб вони не захаращували сходові клітки, а виносили негабаритне сміття на спеціально передбачені для цього майданчики біля будинку», - зазначила Ірина Дряхлова.

Щоб вчасно виявити факти захаращення місць загального користування, працівники КП «Жилкомсервіс» регулярно обстежують всі будинки. Так, сьогодні під час перевірки будинку №88 по вул. Мироносицькій було встановлено, що з восьми виданих раніше приписів на прибирання сміття виконано тільки шість, а в під'їзді №2 мешканці верхнього поверху сміття так і не винесли. Якщо за два дні ситуація не зміниться, їх притягнуть до адміністративної відповідальності, повідомила начальник дільниці №12 КП «Жилкомсервіс» Київського району Наталя Рябовол.

«Робота з виявлення захаращених місць загального користування - горищ, підвалів, сходових кліток, під'їздів - ведеться постійно. У разі необхідності ми вручаємо мешканцям приписи про необхідність прибрати негабаритне сміття. Більшість людей реагує на наші прохання позитивно і з розумінням. Але бувають випадки, коли деякі мешканці ігнорують всі прохання, вважаючи, що виставлені ними тимчасово речі не несуть ніякої загрози. Але ж це може призвести до пожежі, завдати шкоди майну і здоров'ю самих людей», - зазначила Наталія Рябовол.

За її словами, торік на ділянці, у яку входять 224 будинки (562 під'їзди), було виписано 46 приписів, з яких мешканці будинків виконали 41, а у п'яти випадках довелося застосувати адміністративні заходи. Штрафи за подібні порушення правил протипожежної безпеки складають від 51 до 850 грн.

Як повідомила Наталія Рябовол, працівники «Жилкомсервісу» також стежать за тим, щоб горища і підвали були закриті, аби туди не потрапляли особи без певного місця проживання, які також нерідко провокують виникнення пожеж. У випадку якщо мешканці будинку помітили безпритульних у місцях загального користування, їм настійно рекомендують повідомляти про такі факти до міліції чи на ділянку «Жилкомсервісу».

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини