Харківський комплекс з переробки твердих побутових відходів готовий на 95%
20 вересня 2021 15:00 Інфраструктура
Харківський комплекс з переробки твердих побутових відходів готовий на 95% Багатофункціональний комплекс з переробки твердих побутових відходів, який будується в Дергачівському районі, готовий на 95%.

Про це сьогодні, 20 вересня, під час огляду комплексу повідомив журналістам секретар Харківської міської ради Ігор Терехов.

За його словами, до кінця року там почнуть працювати всі свердловини з видобутку полігонного газу та сортувальна станція. Ігор Терехов нагадав, що, за технологією, газ перероблятимуть на електроенергію, яка піде на власні потреби комплексу і на продаж на енергоринку. Обсяг переробленої електроенергії складе до 15 млн КВт на рік.

Також, за його словами, полігон приноситиме прибуток після запуску сортувальної лінії, бо на вторинному ринку можна буде продавати папір, пластик, деревину і метал.

«Тут все зроблено з використанням найсучасніших технологій і кращого європейського досвіду. Я об'їздив найбільші полігони, і, з огляду на особливості нашого міста, ми обрали найбільш оптимальну технологію для Харкова. Таких заводів в Україні немає», - підкреслив секретар міськради.

Ігор Терехов повідомив, що в місті продовжать популяризувати роздільний збір сміття серед жителів і проводити спеціальні уроки в школах.

Він нагадав, що комплекс ТПВ в Дергачівському районі побудований за світовими екологічними стандартами і виключає проникнення шкідливих речовин у грунт, а парникових газів - в атмфосферу.

Зазначимо, що зараз комплекс працює в тестовому режимі, там тривають пуско-налагоджувальні роботи.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини