Харків ініціює зміни в законодавстві з охорони здоров'я і життя дітей
11 липня 2019 18:36 Місто
Харків ініціює зміни в законодавстві з охорони здоров'я і життя дітей На конференції «Чужих дітей не буває» соціальні служби та громадські організації озвучили пропозиції, які повинна прийняти Верховна Рада України для захисту сімей з дітьми та підлітків.

11 липня в міській раді пройшла конференція партнерів «Єдиної соціальної мережі» Харкова на тему «Чужих дітей не буває». У зустрічі, присвяченій викликам, актуальним сьогодні для сімей з дітьми, багатодітних, інвалідів, взяли участь самі батьки і діти, профільні фахівці міської ради, шкіл і медичних установ, а також Харківський міський голова Геннадій Кернес і народні депутати Олександр Грановський та Валерій Писаренко.

«Єдина соціальна мережа» - проект, в якому об'єднані зусилля місцевого самоврядування, громадських організацій та волонтерів зі створення соціальних послуг: це сімейні центри, притулки, організація дитячого дозвілля та профорієнтація для підлітків, юридична та медична допомога жертвам насильства, реабілітація бездомних, наркозалежних, виховання здорового способу життя тощо. За 20 років роботи проект зарекомендував себе як унікальний для країни спосіб замовлення і реалізації найпотрібніших послуг для незахищеної частини суспільства. Учасники мережі вважають особливо важливим, що стимулюють людей знаходити вихід зі складних ситуацій шляхом самоорганізації, коли не кожен окремо домагається допомоги від держави чи спонсорів, а пропонує ініціативи комплексної підтримки всіх зацікавлених.

«Я радий, що ми завжди знаходимо час і можливість обговорити непрості теми, в тому числі проблеми залишених і хворих дітей, сімей у складних обставинах, підбити проміжні підсумки, розставити пріоритети. А присутність тут наших парламентарів - це можливість донести до законодавця необхідність змін у нормативній базі, які назріли і дуже потрібні і нам, як виконавцям, і, головне, тим, на кого вони спрямовані», - сказав Геннадій Кернес, відкриваючи конференцію.

Ініціатив, які анонсував міський голова, докладніше торкнулася в доповіді про роботу «Єдиної соціальної мережі» заступник міського голови з соціальних питань Світлана Горбунова-Рубан. За її словами, потрібні законодавчі обмеження в темі поширення наркотичних і психотропних речовин, перш за все в частині неконтрольованої реклами і продажу їх в Інтернеті. Крім того, реформа поліції скасувала окремі підрозділи за цим профілем, передавши повноваження карному розшуку, де, на думку фахівців, немає ресурсів і можливостей для боротьби з дуже швидко зростаючим ринком кримінальних наркотиків. Це теж потребує перегляду.

Ще одна із запропонованих поправок - у медичній реформі. За словами Світлани Горбунової-Рубан, друга черга реформи не передбачає створення реабілітаційних центрів для дітей, які постраждали від насильства в сім'ях та вилучених з них. Після надання медичної допомоги та одужання такі діти не можуть перебувати в лікарні, проте, на думку фахівців, вони продовжують потребувати адаптації та уваги. У Харкові такий стаціонарний центр реабілітації може бути створений на базі 17-ї лікарні.

Ці та інші пропозиції учасники конференції передали народним депутатам.

Друкувати
Останні новини