Геннадій Кернес привітав ветеранів Другої світової війни з Днем міста
21 серпня 2020 13:29 Місто
Геннадій Кернес привітав ветеранів Другої світової війни з Днем міста Святковий прийом з нагоди 77-ої річниці визволення Харкова від нацистських загарбників пройшов сьогодні, 21 серпня, в Харківській міській раді.

Міський голова Геннадій Кернес привітав ветеранів з прийдешнім святом і подякував за мужність і героїзм, проявлені в боях за визволення України і Харкова, а також повоєнну відбудову міста.

«Ви - герої, які принесли мир і перемогу під час найстрашнішої війни 20 століття. І ми всі, без винятку, шануємо і пам'ятаємо ваш подвиг і пишаємося вами. Наше місто двічі було в окупації, і ми дбайливо зберігаємо пам'ять про велику перемогу. У Харкові збережені пам'ятники тим, хто загинув за цю перемогу. Крім того, ми знайшли нові братські могили зниклих без вісти солдатів і перепоховали їх. Сьогодні нашому рідному місту заздрять багато, тому що ми перейняли у вас естафету і робимо все, щоб Харків ставав красивішим, безпечнішим і комфортнішим: відновлюємо будинки, мости, дороги, створюємо нові види наших улюблених місць - скверів і парків, бажаючи, щоб ви побачили, який гарний і успішний Харків. Спасибі вам за перемогу! Харків - місто ветеранської бойової слави!» - підкреслив Геннадій Кернес.

З нагоди свята ветеранам війни і праці вручили Почесні грамоти Харківської міської ради. Серед нагороджених - учасники бойових дій на території України, а також в країнах Східної і Центральної Європи, ветерани війни і праці, представники ветеранського руху, житель блокадного Ленінграда, а також ті, хто був вивезений в роки Другої світової війни на примусові роботи до Німеччини.

Серед почесних гостей - визволитель Харкова Тамара Бутенко, яка в 20 років пішла на війну санінструктором. Ветеран, якій цього року виповнюється 100 років, поділилася спогадами про Харківську операцію, що почалася у серпні 1943 року.

«Зараз багато говорять, що звільнення Харкова від німців пройшло легко, але це неправда. Харків був узятий великими бойовими операціями, за наше місто велися запеклі бої. 10 найсильніших дивізій німців з танками обороняли підхід до міста, і ми їх всіх знищили, прорвали комунікації і штурмом взяли Харків. Це був страшний бій! І коли ми входили в місто, воно горіло, фашисти хотіли якомога більше знищити, а наші солдати рвалися врятувати Харків і якомога швидше вигнати звідси німців!» - згадує Тамара Бутенко.

На завершення святкового прийому Геннадій Кернес побажав ветеранам та їхнім родинам добра, здоров'я і миру.

«Я, зустрічаючись з вами на прийомах, розумію ваш біль про те, що Україна сьогодні не така мирна, як нам би хотілося. І сьогодні вже інші хлопці воюють за цілісність нашої країни, але ми з вами, як би нас не хотіли роз'єднати, знаємо, що ми - одна сім'я і Харків - частина України!» - підкреслив мер.

Довідка. Битва за Харків почалася 13 серпня 1943 року, коли була прорвана зовнішня оборонна лінія міста. 17 серпня почалися бої на його околицях, а 23 серпня, о 2 годині ночі, почався штурм Харкова. О 4:30 183-а дивізія зайняла площу Дзержинського (зараз - пл. Свободи), і до світанку місто було, в основному, звільнене, але знадобився ще тиждень, щоб остаточно розгромити ворога. Окупація Харкова тривала 641 день. Харків виявився одним з найбільш зруйнованих міст в Європі. Відступаючи, нацисти знищували все, що могли, але підірвати Держпром їм не вдалося.

У Харкові день закінчення операції, 23 серпня, відзначається як День міста.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини