Брати «теплі» кредити для харків'ян стало набагато вигідніше
02 березня 2017 16:26 Економіка
Брати «теплі» кредити для харків'ян стало набагато вигідніше 1,5 млн грн спрямують з міського бюджету у 2017 році на відшкодування фізичним особам відсоткової ставки по кредитам на енергозбереження, а до 2020 року - 7,5 млн грн.

Про це сьогодні, 2 березня, в прес-центрі Харківської міської ради повідомив заступник директора Департаменту економіки та комунального майна Дмитро Гармаш.

За його словами, напередодні були підписані договори про взаємодію до 2020 року з «Укргазбанком», «Державним ощадним банком України» і «Державним експортно-імпортним банком України» про компенсацію харків'янам облікової ставки Нацбанку України, яка на сьогодні становить 14 %. Крім того, планується підписати такий же договір з «ПриватБанком».

«Люди вже можуть звертатися до банків. Тепер умови видачі «теплих» кредитів стали для них ще вигіднішими. Є державна програма компенсації тіла кредиту, а ми готові частково компенсувати процентну ставку. Впровадження енергоефективних заходів - головне завдання для країни і міста, враховуючи сьогоднішні тарифи», - сказав Дмитро Гармаш.

Як повідомила директор Харківської обласної дирекції АБ «Укргазбанк» Алла Пивовар, щоб оформити «теплий» кредит, необхідно всього лише надати паспорт, ідентифікаційний код, довідку з місця роботи про доходи за останні півроку або декларацію фізичної особи - підприємця, завірену фіскальною службою, а також документ, що засвідчує фактичну поставку товару та/або надання послуг та їх вартість. Дізнатися про обладнання, перелік матеріалів, які можна взяти в кредит, а також інформацію про умови держпрограми можна на сайті Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.

Після того, коли, наприклад, новий котел буде встановлено, потрібно надати банкам акт виконаних робіт, і протягом максимум 60 днів у фінустанови надійде компенсація від держави та міста.

Про те, наскільки це вигідно, журналістам розповів завсектором кредитної експертизи філії «Ощадбанку» Дмитро Ярушек: «Якщо, наприклад, котел коштує 20 тис. грн, то за фактом людина заплатить 11 тис. 700 грн завдяки компенсації тіла кредиту державою і всього лише 500 грн відсотків за три роки за рахунок допомоги міста».

Дізнатися більш детальну інформацію про умови видачі кредитних коштів можна в самих банках. Обов'язкова умова - людина, яка оформляє кредит, повинна бути прописана в Харкові, при цьому вона може проживати як у багатоквартирному будинку, так і в приватному секторі.

Нагадаємо, що також у місті прийнята програма, згідно з якою передбачається часткова компенсація кредитів, отриманих ЖБК та ОСББ на заходи з енергозбереження: утеплення фасадів, ремонт систем опалення, встановлення приладів обліку тепла, заміну вікон на металопластикові тощо. Програма передбачає компенсацію тіла кредиту у розмірі 20%.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини