Батьки і педагоги обговорили проблеми здоров'я та безпеки школярів
08 листопада 2017 19:32 Освіта
Батьки і педагоги обговорили проблеми здоров'я та безпеки школярів Круглий стіл «Здорова дитина - щаслива родина» пройшов сьогодні, 8 листопада, в Харківській гімназії №116.

Проведення заходу ініціювала Харківська міська батьківська рада за підтримки Департаменту освіти. У круглому столі взяли участь представники батьківських рад кожної школи міста Харкова, Департаменту охорони здоров'я, Інституту охорони здоров'я дітей і підлітків, Головного управління ДСНС у Харківській області, міського управління Держпродспоживслужби, медики, психологи та ін.

Під час заходу учасники обговорили результати моніторингу стану здоров'я школярів, роль батьків у формуванні в дітей навичок здорового способу життя, навичок щодо запобігання ситуацій, пов'язаних із ризиком для здоров'я, і створення позитивного психологічного клімату в сім'ї.

Так, за даними поглибленого профілактичного огляду, який був проведений у минулому навчальному році, тільки 38% учнів шкіл були визнані повністю здоровими. При цьому хронічними захворюваннями страждають 29% школярів. Найбільш часті порушення здоров'я - це захворювання опорно-рухового апарату, органів зору та травлення.

Як зазначила голова Харківської міської батьківської ради Лариса Манерко, вирішальну роль у стані фізичного і психічного здоров'я дітей грають саме батьки.

«Наша мета - виховати в дітях прагнення до здорового способу життя, а батькам прищепити розуміння того, що їхні діти повинні рости в сім'ях, де панує любов, повага і взаєморозуміння. З цією метою ми створюємо «Школу для батьків» - проект, який почне роботу найближчим часом. В його рамках пройдуть тренінги та лекції, де порушуватимуться ці теми. Чимало батьків готові вчитися, тому що проблеми в комунікації з дітьми у багатьох сім'ях є», - сказала Лариса Манерко.

Директор Департаменту освіти Ольга Деменко підкреслила, що добре і якісно навчатися дитина буде тільки тоді, коли вона здорова.

«Головне завдання міської влади - створити умови для навчання дітей, тобто матеріально-технічну базу шкіл та дитсадків. За останні роки ці умови помітно змінилися в кращий бік. Перш за все, це ремонти покрівель. На сьогодні це вже не проблема, і тепер ми працюємо над тим, щоб відремонтувати спортивні та актові зали, туалети, щоб дитина перебувала у стані психофізіологічного комфорту, і тоді вона із задоволенням вчитиметься», - зазначила Ольга Деменко.

Вона нагадала, що цього року з державного та міського бюджетів на поліпшення матеріально-технічної бази шкіл, дитсадків, позашкільних установ міста Харкова було спрямовано понад 150 млн грн. За її словами, наступного року ця робота буде продовжена.

Що ж стосується питань безпеки, то в 2016 році всі дитсадки і школи Харкова були підключені до так званої «тривожної кнопки». З 187 шкіл приблизно в п'ятій частині навчальних закладів встановлено відеоспостереження. Також серйозна увага приділяється питанням протипожежної безпеки. Всі ці напрямки, за словами Ольги Деменко, залишатимуться в пріоритетах міської влади і надалі.

Друкувати
Останні новини