Ігор Терехов зустрівся з координатором системи ООН в Україні
03 грудня 2021 16:14 Місто
Ігор Терехов зустрівся з координатором системи ООН в Україні Харківський міський голова Ігор Терехов сьогодні, 3 грудня, провів зустріч із координатором системи ООН в Україні Оснат Лубрані.

У рамках зустрічі сторони обговорили сучасний стан соціально-економічного розвитку міста, механізми протидії COVID-19, а також ситуацію, що склалася в регіоні, у сфері дотримання та захисту прав людини, у тому числі проблеми тимчасово переміщених осіб та громадян без певного місця проживання.

Зокрема, Оснат Лубрані порушила питання місця проживання вимушених переселенців із Донецької та Луганської областей. Вона зазначила, що конструкція модульного містечка стала непридатною, і проблема потребує швидкого вирішення.

За словами Ігоря Терехова, міська влада вже розробила проєкт будівництва гуртожитків на території модульного містечка.

«Свого часу за сприяння уряду Німеччини ми першими в Україні побудували модульне містечко для переселенців, але воно було розраховане на три роки. Звичайно, за цей час все стало непридатним. Тому було розроблено проєкт триповерхових гуртожитків, які можна оперативно збудувати на базі модульного містечка. Ми звернулися до уряду з пропозицією реалізувати цей проєкт на умовах співфінансування – 25% суми буде виділено з міського бюджету, решта – з державного. Зараз ведуться переговори, сподіваємось на їхній позитивний результат», - зазначив Ігор Терехов.

Також він повідомив, що всі переселенці можуть оформити «Картку харків'янина» та за необхідності отримати матеріальну допомогу.

Також Оснат Лубрані наголосила на важливості роботи Харківського центру реінтеграції бездомних громадян, а також стаціонарних пунктів обігріву. Зокрема, вона звернулася із проханням запустити роботу таких пунктів якомога раніше. Ігор Терехов зазначив, що це питання стоїть у нього на особистому контролі. «Звичайно, я дам доручення, щоб пункти обігріву відкривалися раніше. На мою думку, ми повинні прибрати людей без певного місця проживання з переходів метрополітену. Нагодувати, обігріти, вилікувати, за потреби, – наше завдання», - наголосив міський голова.

Також у рамках зустрічі Ігор Терехов розповів про головні проєкти міста, спрямовані на вирішення низки соціальних, гуманітарних, екологічних проблем. Зокрема, створення муніципальної швидкої допомоги, громадського патрулювання, будівництва сміттєпереробного комплексу та ін.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини