У Харкові відкрили першу станцію з прийому вторсировини
09 серпня 2019 20:59 Екологія та світ природи
У Харкові відкрили першу станцію з прийому вторсировини Відкриття першої в Харкові станції з прийому вторсировини «SilpoRecycling» відбулося сьогодні, 9 серпня, біля ТРЦ «Французький бульвар».

Пункт з прийому вторсировини - це проект, який реалізується мережею супермаркетів «Сільпо» у співпраці з Молодіжною радою при Харківському міському голові та громадськими організаціями «Харків Еко Сіті» та «Екореанімація».

Перед офіційним відкриттям станції керівник ГО «Харків Еко Сіті» Кирило Чікірякін зазначив, що в Харкові вже чимало жителів сортують відходи: «Але ще більше у нас людей, які хочуть сортувати сміття, але не мають такої можливості. І станція «SilpoRecycling» вирішує цю проблему. Ми хочемо розвивати культуру поводження з відходами. Поки станція одна, але ми будемо намагатися відкрити більше таких станцій у нашому місті».

Як зазначила керівник проекту «SilpoRecycling» Галина Дмитрук, ця ініціатива була реалізована півтора роки тому, і станції з прийому вторсировини вже працюють у Києві, Запоріжжі та Дніпрі.

«Наше завдання - звернути увагу людей на цю проблему і розповісти їм, що велику кількість відходів можна віддати на переробку і отримати за це певну винагороду. Ми хочемо мотивувати людей займатися цим», - підкреслила вона.

Голова Молодіжної ради Михайло Лазарєв зазначив, що проблема поводження з відходами стає все більш актуальною, оскільки місто зараз будує сучасний сміттєпереробний комплекс.

«Незабаром харків'янам доведеться сортувати сміття, тому важливо вже зараз розвивати культуру поводження з відходами. Це добре, що і бізнес розуміє, наскільки важливо сьогодні бути відповідальним, соціальним і перебувати в тренді. Цей проект реалізується заради нашого майбутнього, заради наших дітей», - сказав Михайло Лазарєв.

Одразу після відкриття станції «SilpoRecycling» десятки харків'ян почали здавати вторсировину, яку принесли з собою. Всі вони отримали бонуси у вигляді балів програми «Власний рахунок» на карту від «Сільпо». Наприклад, за 1 кг скла можна отримати 150 балів, 1 кг паперу - 250, 1 кг пластика - 500, а за 1 кг металу - 700 балів. Згідно з правилами програми «Власний рахунок», після закінчення звітного періоду бали перетворюються на бонуси, які можна використовувати для покупок у цій торговельній мережі. При перерахунку бонусів діє така схема: 1 бал = 1 копійка, 100 балів = 1 грн.

На станції приймають такі види сировини: пластик (пляшки, стрейч плівку, поліетиленові пакети, упаковки з маркуванням HDPE), папір (картон, журнали, газети, паперові упаковки, упаковки Tetra Pak), скло (скляні пляшки, банки від консервації, пляшечки від дитячого харчування) і метал (алюмінієві банки).

Станція знаходиться недалеко від входу до «Шато-Ледо» і працює щодня (крім святкових днів) з 8:30 до 20:00.

Друкувати
Останні новини