Харківські та німецькі студенти-архітектори розпочали спільний проект
25 квітня 2017 13:19 Міжнародне співробітництво
Харківські та німецькі студенти-архітектори розпочали спільний проект До Харкова приїхала делегація з 20 німецьких студентів і двох професорів з Технічного університету Нюрнберга.

Сьогодні, 25 квітня, вони зустрілися зі студентами Харківського національного університету міського господарства ім. О. М. Бекетова і Харківського національного університету будівництва та архітектури. Зустріч відбулася у Харківській міській раді.

Під час зустрічі головний архітектор міста Сергій Чечельницький розповів гостям про архітектуру Харкова, а архітектор Тетяна Поліванова - про особливості проектування Центрального парку культури і відпочинку ім. Горького, а також про реконструкцію Харківського зоопарку.

Як повідомив заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва Іван Немічев, німецькі студенти пробудуть у Харкові близько тижня. У них заплановано чимало екскурсій містом, які дадуть їм можливість познайомитися як з історичними, так і з сучасними архітектурними пам'ятками.

За словами Івана Немічева, торік професор Технічного університету Нюрнберга Флоріан Фішер був членом журі освітнього проекту «Ніч науки» в Харкові. Тоді він встановив контакти з керівництвом ХНУМГ ім. Бекетова і ХНУБА, і в підсумку, за сприяння міністерства освіти Німеччини, стартував спільний проект з харків'янами. При цьому кожна сторона виконуватиме свої завдання.

«Мета німецьких студентів - подивитися в Харкові об'єкти архітектури, оцінити роботу харківських архітекторів і зробити свої пропозиції щодо поліпшення міського середовища - може, для зоопарку, житлової забудови тощо. Це спроба залучити молоді уми, в яких ще не склалися архітектурні стереотипи, щоб створити мозковий штурм. Це спроба внести свіжий струмінь, що, до речі, широко практикується в Європі», - зазначив Іван Немічев.

Завданням же харківських студентів, які потім поїдуть до Нюрнберга, буде знайомство з тим, як німецькі студенти замість знесеного Будинку торгівлі спроектували студентський кампус, на будівництво якого були виділені кошти. «Тобто наші студенти запозичуватимуть досвід забудови порожнеч в межах міста», - додав заступник директора департаменту.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини