На станції метро «Пушкінська» пройшли навчання: гасили пожежу у вагоні й шукали вибухівку
21 січня 2016 09:49 Інфраструктура
На станції метро «Пушкінська» пройшли навчання: гасили пожежу у вагоні й шукали вибухівку Тактико-спеціальні навчання пройшли в ніч на 21 січня на ст. м. «Пушкінська» Харківського метрополітену.

У них взяли участь працівники метрополітену (машиністи, диспетчери, черговий персонал станції, охорона), рятувальні підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій, представники поліції, газової служби, СЕС, вибухотехнічної служби, енергетики, медики. Учасники навчань відпрацьовували дії у разі виникнення пожежі в рухомому складі, а також проводили рятувальні роботи, у тому числі при виявленні на платформі невідомої речовини.

За легендою навчань, машиніст поїзда, що рухається від ст. м. «Університет» до ст. м. «Пушкінська», отримав повідомлення про те, що в третьому вагоні сталося загоряння. Далі всім задіяним у навчаннях службам довелося дуже оперативно і злагоджено виконати всі необхідні інструкції та протоколи. Працівники метрополітену забезпечили евакуацію пасажирів, рятувальники вивели на поверхню до медиків трьох «травмованих» і загасили пожежу у вагоні, що в цілому зайняло близько 25 хвилин. Потім на платформу станції спустилися фахівці хімічної служби ГУ ДСНС в Харківській області та СЕС для установлення вогнища  невідомої речовини, що розлилася, а потім вибухотехнічна служба займалася пошуками вибухової речовини на платформі із залученням службового собаки і робота.

Підбиваючи підсумки навчань, начальник Головного управління ДСНС у Харківській області Олександр Волобуєв зазначив, що основна мета була виконана.

«Відпрацьовано всі тренувальні моменти, найголовніший із яких - взаємодія між усіма службами, які беруть участь у ліквідації можливої ​​надзвичайної ситуації на об'єктах метрополітену. Відпрацювали в цілому на «четвірку» за п'ятибальною шкалою, були невеликі недоліки, але вони не суттєві і не вплинули на успішність виконання поставленого завдання. Наше основне завдання - рятування людей, що й було зроблено», - підкреслив Олександр Волобуєв.

Заступник генерального директора з експлуатації КП «Харківський метрополітен» Владислав Теренко повідомив, що, оскільки в Харкові зараз фіксується багато випадків «замінувань», працівники оперативних служб метрополітену регулярно проходять відповідні тренінги.

«У нас кожен знає, чим йому займатися у випадку виникнення надзвичайної ситуації. Торік станції метрополітену нібито мінували 16 разів. Тому все відпрацьовано вже до автоматизму, наші працівники поводяться впевнено, виводять людей дуже швидко. Буквально минулого тижня було лжемінування ст. м. «Пролетарська», і станцію звільнили за п'ять хвилин», - повідомив Владислав Теренко.

Також він нагадав, що пасажирам метро у випадку різних непередбачених та надзвичайних ситуацій необхідно зберігати спокій і слухати оповіщення по гучномовцю.

Друкувати
Останні новини