Заява Геннадія Кернеса щодо ситуації з карантином у школах
13 березня 2020 13:49 Місто
Заява Геннадія Кернеса щодо ситуації з карантином у школах Харківський міський голова Геннадій Кернес вважає необгрунтованим відправляти на карантин 200 тис. дітей, коли в місті немає жодного хворого на коронавірус.

Таку позицію мер висловив сьогодні, 13 березня, у своєму Telegram-каналі.

Він зазначив, що за останні 20 днів відвідуваність шкіл зросла, а захворюваність на ГРВІ серед дітей знизилася вдвічі. При цьому мер акцентував увагу на тому, що в цьому сезоні від грипу і його ускладнень в лікарнях міста не померла жодна людина.

«Здоровий глузд говорить про те, що Кабінет Міністрів, який прийняв рішення про загальнонаціональний карантин, питання закриття шкіл і садків повинен був передати на розгляд місцевої влади, які краще знайомі з епідобстановкою, ніж столиця. У четвер ми уважно вивчили Постанова Кабінету Міністрів про карантин. На жаль, з точки зору українського законодавства, вона не залишила нам люфту для прийняття рішення в інтересах харків'ян, не залишило нам ні найменшої можливості не закривати школи і дитячі садки. Я як міський голова проти таких заходів. Це зроблено центральною владою без будь-яких консультацій з органами місцевого самоврядування. Ситуація з карантином говорить ще і про те, що Україні просто необхідна справжня, а не фейкова, децентралізація, і я вважаю, що це питання перед Верховною Радою повинна поставити Асоціація міст України», - заявив Геннадій Кернес.

Він також закликав харків'ян не панікувати і підкреслив, що лікувальні установи Харкова повністю підготовлені до можливого прийому городян з підозрою на коронавірус.

«Звертаюся до всіх городян. Зберігайте спокій, уникайте паніки, не змітайте про запас товари з полиць магазинів - забезпеченню Харкова продуктами та іншими товарами нічого не загрожує. Я гарантую стабільність у Харкові, чітку роботу всіх комунальних служб, медичних закладів, транспорту. Тільки загальний спокій дасть нам можливість безболісно пережити оголошений урядом карантин», - підкреслив Геннадій Кернес.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини