Завтра в Харкові - культурна акція «Ніч музеїв»
20 травня 2016 15:13 Культура
Завтра в Харкові - культурна акція «Ніч музеїв» Традиційна культурна акція «Ніч музеїв» пройде в Харкові в суботу, 21 травня.

Як повідомила сьогодні, 18 травня, в прес-центрі міської ради куратор проекту Марина Конєва, цього року в заході візьмуть участь 23 заклади культури, які підготували дуже різноманітну та насичену програму, яка охоплює різні види мистецтва.

Зокрема, в Харківському історичному музеї відбудеться фестиваль національних костюмів народів світу і десятки екскурсій, різних інтерактивних заходів, також гостей музею будуть вчити танцювати твіст. У Харківському літературному музеї пройде книжковий ярмарок, майстер-класи з каліграфії та з танців, а також перегляд фільмів Олександра Довженка під відкритим небом. Також літмузей запрошує всіх бажаючих відвідати науково-популярні лекції і книжковий ярмарок від харківських видавництв. У Музеї космосу і уфології Харківського планетарію ім. Ю. Гагаріна буде відкрита обсерваторія для спостереження за Юпітером. Сама акція в планетарії розпочнеться о 18:00, телескоп почне працювати з 20:30.

В рамках «Ночі музеїв» в Музеї історії та техніки Південної залізниці покажуть 36 зразків залізничної техніки. У галереї «Мистецтво Слобожанщини» виступлять вокальні та танцювальні колективи з Харківської області, також будуть виступати артисти оригінального жанру і відбудеться електричне фаєр-шоу.

У Організаційно-методичному культурному центрі культури і мистецтва відбудеться виставка писанок, де майстри дадуть майстер-класи. Також пройдуть майстер-класи з ляльки-мотанки та українських розписів. У музеї «Обереги музичної Харківщини» гостей зустрічатимуть в парадній формі дівчата льотного факультету Харківського університету Повітряних Сил ім. Кожедуба. Для всіх бажаючих проведуть екскурсії, які будуть супроводжуватися відеоматеріалами, пов'язаними з академічним музичним мистецтвом Слобожанщини кінця XVIII - початку XXI століття. У галереї буде звучати музика у виконанні Святослава Ріхтера, Давида Ойстраха, Мстислава Ростроповича, Володимира Крайнєва, пісні у виконанні Клавдії Шульженко.

Художній музей буде цікавий любителям мистецтва моди, де представлять свої роботи харківські дизайнери. Також в музейному дворику пройде молодіжний стріт-арт, в якому зможуть взяти участь усі бажаючі. Також музей проведе виставку-продаж творів образотворчого мистецтва студентів академії дизайну і мистецтв. У «Вітальні на Дворянській» свої роботи представлять вихованці дитячої школи мистецтв №6.

У Муніципальній галереї пройдуть дворові ігри для дітей з пікніком, а для дорослих (вхід тільки для осіб старше 18 років) буде представлений фотопроект «Сьогодні вночі», відбудеться прем'єра аудіовізуальної акції, покажуть приватні колекції працівників галереї. Любителі живопису в художній галереї «MY GALLERY!» зможуть побачити, як кілька художників в різних техніках і манерах створять портрет однієї моделі.
  
З повною програмою роботи музеїв і галерей можна ознайомитися тут.

Щогодини - з 18:00 до 23:00 - від галереї АВЕК (вул. Сумська, 70) екскурсійний автобус буде розвозити охочих по майданчиках, які беруть участь в акції.
 
Вхід на всі заходи в рамках «Ночі музеїв» - безкоштовний.


Друкувати
Останні новини