Завод «ФЕД» відзначив своє 90-річчя
21 грудня 2017 17:29 Економіка
Завод «ФЕД» відзначив своє 90-річчя Святковий захід, присвячений 90-річчю ДП «Харківський машинобудівний завод «ФЕД», відбувся сьогодні, 21 грудня, на підприємстві.

Колектив підприємства з ювілеєм привітали представники керівництва міста та області.

Від імені Харківського міського голови Геннадія Кернеса колектив заводу привітав заступник міського голови - директор Департаменту економіки та комунального майна Михайло Фатєєв.

За сумлінну та плідну працю, високий професіоналізм та з нагоди 90-річчя заснування підприємств групи «ФЕД» віце-мер вручив колективу і найкращим працівникам підприємств Почесні грамоти Харківської міської ради, виконавчого комітету та Подяки міського голови.

Зазначимо, що Харківський машинобудівний завод «ФЕД» виробляє високоточну паливо- і гідрорегулюючу апаратуру для аерокосмічної промисловості і виконує замовлення для інших галузей машинобудування і залізничного транспорту. Входить до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки України.

Довідка. Завод був заснований в 1927 році на базі невеликих майстерень Дитячої комуни ім. Ф. Е. Дзержинського і почав свою діяльність з випуску найпростіших електричних свердлильних машин і фотоапаратів. Надалі були розроблені і серійно випускалися знамениті малоформатні фотоапарати серії «ФЕД-5», автоматичні фотоапарати «ФЕД-Мікрон», «ФЕД-Мікрон-2», «ФЕД-35», «ФЕД-50», стереофотоапарату «ФЕД-стерео» та інші фотоприналежності. У післявоєнні роки завод продовжив виготовляти апаратуру для авіаційної промисловості, а незабаром став виробляти і для космічної, а також інших галузей машинобудування. При цьому тривав випуск фотоапаратів серії «ФЕД».

У 1993 році на базі заводу «ФЕД», Харківського агрегатного конструкторського бюро, Вовчанського агрегатного заводу та Первомайського машинобудівного заводу було утворено ЗАТ «Корпорація ФЕД». У 2010 році, згідно з постановою Кабінету Міністрів України, завод увійшов до переліку підприємств авіапромисловості України, які отримують державну підтримку, а через рік - до складу державного концерну «Укроборонпром».

На заводі освоєно виробництво авіаційних агрегатів (інтегральних гідроприводів, агрегатів топливоживлення, систем автоматичного управління авіаційних двигунів, агрегатів систем автоматичного управління польотом, агрегатів гідравлічних систем).

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини