З початку року Харків за рахунок енергозбереження заощадив понад 20 мільйонів гривень
11 серпня 2015 13:55 ЖКГ
З початку року Харків  за рахунок енергозбереження заощадив понад 20 мільйонів гривень Економічний ефект від впровадження енергоефективних технологій в Харкові з початку 2015 року склав 21,7 млн грн.

Про це сьогодні, 11 серпня, на засіданні технічної ради з енергозбереження, яке пройшло в Харківському національному університеті міського господарства ім. Бекетова, повідомив директор Департаменту комунального господарства Віктор Кітанін.

За його словами, у другому півріччі темпи економії знижені не будуть, і комунальні підприємства спробують заощадити ще більше. Він підкреслив, що зараз іде підготовка до нового опалювального сезону, ціни на енергоносії зростають, тому над впровадженням сучасних технологій на комунальних підприємствах «Харківводоканал», «Харківські теплові мережі», «Міськсвітло», «Муніципальна компанія поводження з відходами» працюють найкращі вчені і фахівці.

Як повідомив директор департаменту, Харківський міський голова Геннадій Кернес ставить перед керівниками всіх комунальних підприємств  чітке завдання - застосовувати нові сучасні технології, які дозволили б знизити витрати і енергоємність обладнання, економити електроенергію, газ та воду.

«Ми споживаємо опалювального газу в кілька разів більше, ніж у Європі. Харків - єдине місто в Україні, де працює техрада, яка раз на місяць збирається на кожному комунальному підприємстві. Зараз ми готуємося до нового опалювального сезону, ставимо нові багатотарифні лічильники, реконструюємо котельні, міняємо застаріле інженерне обладнання, вводимо нові види опалювальної системи, переходимо на альтернативне паливо і йдемо від дорогого газу, який витрачаємо на обігрів виробничих приміщень», - розповів про підготовку до зими комунальних підприємств Віктор Кітанін.

При цьому він нагадав, що Харків - єдине місто в Україні, яке отримало понад 200 млн дол. США від Світового банку на впровадження проектів з енергоефективності. За його словами, сьогодні йде підготовка тендерів, і роботи на «ХТМ», «Харківводоканалі», а також з будівництва єдиного в країні сміттєпереробного заводу в Дергачах будуть розпочаті.

Зазначимо, що за час роботи технічної ради, тобто з 2008 року, на об'єктах життєзабезпечення міста впроваджено енергозберігаючих технологій на суму понад 325 млн грн, економічний ефект від впровадження вже склав 198,5 млн грн.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини