З 1 вересня в Харкові видаватимуть тільки електронні лікарняні
26 серпня 2021 14:04 Медицина
З 1 вересня в Харкові видаватимуть тільки електронні лікарняні З 1 вересня в Харкові, як і по всій Україні, почнуть видавати виключно електронні лікарняні листи.

Як розповіла сьогодні, 26 серпня, начальник відділу координації цифрових проєктів Департаменту цифрової трансформації Тетяна Виноградська, з 4 червня по 31 серпня в країні діє перехідний період, під час якого можна отримати і паперовий, і електронний варіант лікарняного.

«Цей період надано для того, щоб виявити проблемні моменти і щоб лікарі змогли навчитися оформляти електронні лікарняні листи. За час тестування система показала себе дієвою, але було виявлено багато неточностей в даних пацієнтів. Є помилки в ідентифікаційних кодах, в іменах та прізвищах. Також багато людей дізнавалися, що вони працевлаштовані неофіційно, хоча вони думали, що офіційно. Ми вчимо лікарів перевіряти всі дані пацієнтів при виписуванні електронного лікарняного. З 1 вересня, коли пацієнт звертатиметься за лікарняним листом, було б непогано мати з собою документи або їхні копії, щоб лікар міг перевірити інформацію та уникнути помилок», - зазначила Тетяна Виноградська.

За її словами, виписані під час перехідного періоду і не закриті паперові лікарняні будуть закриватися, як раніше, за звичною процедурою. Але з 1 вересня нові лікарняні виписуватимуться тільки через медично-інформаційну систему.

«Пацієнт приходить до лікаря або знаходиться в стаціонарі. Лікар виписує лікарняний через систему, підписуючи його своїм цифровим ключем. Інформація надходить до eHealth (електронна система охорони здоров'я), а пацієнт отримує СМС-повідомлення, що йому виписаний електронний лікарняний. Інформація, яка знаходиться в eHealth, пересилається до Пенсійного фонду, до реєстру листків непрацездатності. Там цю інформацію пересилають до особистого кабінету роботодавця, який бачить, що працівник на сьогодні є непрацездатним. Пацієнту знову приходить СМС, що його листок непрацездатності оброблений, і він знатиме, що все нормально, і можна чекати виплат за лікарняним листком», - пояснила Тетяна Виноградська.

За її словами, в харківських медичних установах вистачає комп'ютерної техніки, щоб забезпечити видачу електронних лікарняних, і всі лікарі пройшли навчання. Якщо у них виникатимуть труднощі з оформленням лікарняних листків, то вони зможуть оперативно звертатися до консультантів.

«Загалом система готова до роботи з 1 вересня. Її переваги? Оформлення лікарняних робиться швидше і простіше, немає зайвих паперів, пацієнту не потрібно бігати по медустановах, виправляти помилки тощо. Так, можливі певні труднощі на перших порах, але в цілому це робиться для загального блага. Думаю, за місяць-два система увійде в нормальний режим роботи, і ми всі побачимо і оцінимо її переваги», - підкреслила Тетяна Виноградська.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Теги:
Друкувати
Останні новини