Восьмирічний школяр з Харкова назвав 140 фізичних термінів і встановив рекорд України
15 лютого 2018 16:33 Освіта
Восьмирічний школяр з Харкова назвав 140 фізичних термінів і встановив рекорд України Харків'янин Лев Бондаренко сьогодні, 15 лютого, встановив рекорд України, ставши наймолодшим знавцем термінів з квантової фізики та астрофізики.

Встановлення рекорду відбулося у Харківському фізико-математичному ліцеї №27. Лев Бондаренко, якому зараз 8 років і 7 місяців, називав терміни, відповідаючи на питання керівника Національного реєстру рекордів України Лани Вітрової.

«Адрони - це клас елементарних частинок, що піддаються сильній взаємодії, адронізація - формування адронів і кольорових об'єктів. Електромагнітна взаємодія - фундаментальна взаємодія між усіма частинками, що мають електричний заряд. Гравітація - універсальна фундаментальна взаємодія між усіма матеріальними тілами», - розповідав Лев.

Після того, як хлопчик назвав все 140 термінів, з невеликими перервами на відпочинок, рекорд зафіксували.

Як зазначила Лана Вєтрова, Лев Бондаренко став першою дитиною - чотири рази рекордсменом. Найбільша кількість рекордів, які раніше були зареєстровані в категорії «діти», - це три рекорди однієї дитини.

За словами керівника Нацреєстру рекордів, спостерігається тенденція, коли маленькі діти показують великі досягнення. Наймолодшій рекордсменці - 1 рік і 7 місяців.

«Велика заслуга в цьому батьків. Адже саме батьки повинні взяти за руку дитину і вести її до перемоги. Якою б розумною дитина не була, їй потрібна підтримка. Як тільки зараз пройде інформація, що Лев встановив рекорд, у нас знову піде хвиля дитячих рекордів. Це відповідає на питання: навіщо потрібні рекорди? Для того, щоб самому рухатися вперед і давати стимул іншим», - зазначила Лана Вєтрова.

Мама рекордсмена Ольга Звянцева зазначила, що найбільше часу зайняв процес складання переліку питань. Вона готувала їх, спираючись на літературу, яку читає Лев, фільми, які він дивиться. Сама підготовка до встановлення рекорду зайняла п'ять днів. «Всю цю інформацію він знав, мені її потрібно було згрупувати, а йому повторити», - сказала Ольга Звянцева.

Зараз Лев Бондаренко вчиться за індивідуальним графіком у 4-му класі приватної школи. 2-й і 3-й клас хлопчик пройшов екстерном. Серед його захоплень, крім квантової фізики і астрофізики, - підводний світ, біологія, кріптозоология. Як розповіла мама рекордсмена, Лев вчить китайську, японську, німецьку, іспанську й щовечора перед сном розповідає їй історії англійською мовою, які сам придумує.

«Його інтереси розширюються, з'являється щось нове. Завдяки сприянню Департаменту освіти у нас індивідуальний графік відвідувань, що дає синові можливість звільнити час для занять плаванням, мовами. Він вчить шкільну програму, зустрічається з дітьми, дуже багато читає вдома і черпає інформацію в інтернет-джерелах. Хотілося б висловити подяку міському голові Геннадію Кернесу, за те що він допоміг нам організувати встановлення рекорду. Зараз Лев знаходиться вже на тому етапі розвитку, коли йому потрібні не тільки мама і книги, а й фахівці, люди, які будуть займатися з ним і розвивати. У нього великий потенціал», - сказала Ольга Звянцева.

Юного вундеркінда готові прийняти на навчання з 5-го класу у фізико-математичний ліцей. Як зазначила директор ліцею Юлія Єременко, з точки зору педагогіки і психології, дитина безумовно обдарована і талановита.

«Лева - наш перспективний учень. Щоб хотілося побажати йому і нам всім - більше уваги і підтримки таким дітям. Попереду у нього велике майбутнє, і наше завдання - підтримувати таких дітей», - зазначила Юлія Єременко.

Лев Бондаренко розповів, що продовжить читати книжки, в тому числі книжки Стівена Хокінга, хоче встановити свій п'ятий рекорд зі знання персонажів аніме «Драгонболл» і поки не змінює старій мрії, про яку розповів цього літа, - стати кролівником і вирощувати рідкісні види кроликів.

Довідка. У 5 років і 3 місяці Лев Бондаренко встановив свій перший рекорд України в номінації - «Найбільша швидкість читання дитиною вголос незнайомого тексту» (141 слово за хвилину), у 5 років і 9 місяців посів перше місце на всеукраїнській премії «Диво-дитина», у 5 років і 11 місяців став лауреатом в номінації «Ерудит року» на національній премії «Дитина року», у 6 років і 4 місяці встановив другий рекорд України - «Максимальна кількість відтворених напам'ять назв столиць країн світу» (207 столиць). А в 6,5 років хлопчик встановив третій рекорд України - «Відтворення напам'ять найбільшої кількості наукових назв живих істот відповідно до зображень» (310 назв).

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини