Виші Польщі та Харкова обговорюють можливість отримання подвійних дипломів
08 листопада 2016 12:19 Освіта
Виші Польщі та Харкова обговорюють можливість отримання подвійних дипломів Представники польських вишів сьогодні, 8 листопада, відвідали Українську інженерно-педагогічну академію.

Також сьогодні на них чекає зустріч з професорським складом Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна.

Як повідомила координатор проекту «Study in Lublin», співробітник Департаменту стратегії та підтримки інвесторів Міської ради Любліна Вікторія Герун, з системою навчання в харківських вишах приїхали ознайомитися представники Університету Марії Кюрі-Склодовської, Люблінського католицького університету Іонна Павла II, Люблінського технічного університету, Вищої школи економії і інновацій, Університету суспільно-природничих наук ім. Вінцента Поля та ін.

Після відвідин харківських вишів і обміну інформацією в польських вищих навчальних закладах обговорять спільні предмети і розглянуть можливість подвійного навчання. «Програма подвійних дипломів передбачає збіг предметів на 70%, щоб студенти могли навчатися у вишах двох країн. В люблінських університетах у іноземних студентів індивідуальний графік. Вони приїжджають, наприклад, на рік вчитися в Люблін, захищають роботу, потім повертаються до свого вишу в Україні, захищають роботу тут і отримують два дипломи», - розповіла Вікторія Герун.

Ректор Української інженерно-педагогічної академії Олена Коваленко зазначила, що УІПА - єдиний виш, який готує фахівців, що можуть працювати в освіті, промисловості та бізнесі. Програму подвійних дипломів академія вже реалізувала з Китаєм. З польськими університетами вони також хотіли б організовувати ознайомчі практики, студентські обміни, проводити спільні наукові дослідження і брати участь у міжнародних проектах для отримання грантів.

«Дуже складно співпрацювати з вишами і отримувати гранти, коли спілкування йде тільки через інтернет. Тому такі зустрічі дуже важливі для нас. Ви бачите наших педагогів, знайомитеся з нашими досягненнями, розумієте, як серйозно ми націлені на роботу», - зазначила ректор.

Також сьогодні польська делегація відвідає Харківську гімназію №6 «Маріїнська гімназія». Представники вишів розкажуть школярам про те, як можна вступити в їхні навчальні заклади, які діють стипендіальні програми тощо. «Існують посередники, які поширюють неправдиву інформацію про навчання в Польщі, тому ми проводимо такі зустрічі, щоб надати всю необхідну інформацію», - сказала Вікторія Герун.

Зазначимо, що в 2011 році Міська рада міста Люблін і люблінські виші створили спеціальну програму «Study in Lublin», яка передбачає співробітництво з університетами, неурядовими організаціями та підприємцями. Більш детальну інформацію про програму можна дізнатися на сайті: www.study.lublin.eu.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини