Відбулося засідання урядової комісії з розслідування причин пожежі на вулиці Нижній Гіївській
26 січня 2021 13:39 Місто
Відбулося засідання урядової комісії з розслідування причин пожежі на вулиці Нижній Гіївській Засідання Урядової комісії з розслідування причин виникнення пожежі, що сталася в Харкові, на вул. Нижній Гіївській, 150-б, відбулося сьогодні, 26 січня, в режимі відеоконференції.

Учасники засідання розглянули, зокрема, пропозиції щодо врегулювання проблемних питань функціонування ринку соціальних послуг, а саме: моніторингу приватних соціальних установ, створення їх реєстру, внесення змін до чинного законодавства та ін.

Як зазначив голова урядової комісії, міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов, основне завдання комісії, крім встановлення причин трагедії, - створити в країні такі умови, щоб люди похилого віку, які потребують нагляду та підтримки, могли отримувати якісні соціальні послуги.

Секретар Харківської міської ради Ігор Терехов озвучив низку пропозицій, спрямованих на вдосконалення системи функціонування подібних установ, які зараз є зоною відповідальності обласної влади. За його словами, органи місцевого самоврядування не проти займатися цим напрямком, як запропонували під час засідання, але для цього необхідний чіткий механізм регулювання роботи приватних соціальних закладів.

«Поки що такого механізму немає. На сьогодні в Харківській області налічується 18 інтернатних установ, в яких знаходяться три тисячі осіб. При цьому там є 130 вільних місць. У той же час людей, виявлених у приватних установах, у так званих будинках для літніх людей, - 476. Чому ж 130 місць не заповнено? Тому що людина туди просто не може влаштуватися, адже для цього потрібна маса довідок. Ми повинні розробити такий механізм, щоб нам передали не тільки повноваження з відповідним фінансуванням, а й процедурно полегшили всі ці питання, щоб люди не моталися за цими довідками. Міністерство соціальної політики має чітко прописати відповідний алгоритм», - зазначив Ігор Терехов.

Також він порушив питання про те, куди подіти нарко- та алкозалежних людей, які знаходяться в приватних реабілітаційних центрах, якщо вони всі будуть закриті.

«У Харкові налічується близько 770 таких пацієнтів. Якщо вони всі сьогодні вийдуть на вулицю, ми біди не оберемося. Тому Мінсоцполітики має нас почути, а не перекладати всі ці проблеми на органи місцевого самоврядування. Давайте разом розробимо чіткий алгоритм дій. Прийміть необхідні постанови і закрийте це питання. І тоді буде зрозуміло, хто за що відповідає і куди людині йти, щоб отримати якісну послугу», - підкреслив Ігор Терехов.

За підсумками засідання Міністерству соціальної політики разом з іншими профільними міністерствами дали низку доручень, спрямованих на поліпшення функціонування ринку соціальних послуг.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини