Ветерани Чорнобиля провели акцію, присвячену перемозі у Другій світовій війні
15 вересня 2020 15:37 Суспільство
Ветерани Чорнобиля провели акцію, присвячену перемозі у Другій світовій війні Делегація Міжнародного неурядового об'єднання інвалідів «Ветерани Чорнобиля за мир і злагоду» провела акцію «Вахта Пам'яті «Жменя землі», присвячену 75-ій річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Як повідомили у громадській організації, священнослужителі освятили землю з харківського Меморіалу Слави, і ветерани Чорнобиля привезли її у Білорусь. Там землю передали в крипту Храму-пам'ятника на честь усіх святих і в пам'ять про жертви, порятунку вітчизни нашої що послужили, де зберігаються такі капсули з різних військових поховань Білорусі та інших країн Європи.

За словами керівника делегації, президента обєднання «Ветерани Чорнобиля за мир і злагоду» Петра Прокопенка, також члени делегації пронесли прапор міста Харкова по багатьох містах і селах Республіки Білорусь і відвідали братські могили, де спочивають воїни-уродженці Харківщини. Учасники акції поклали до могил квіти, висипали на кожну з них по жмені харківської землі і привезли землю з цих військових поховань у Харків. У вересні-жовтні вони планують провести другий етап акції і залишити цю землю на місцях військових поховань у Харкові і Харківській області.

Зазначимо, що у Білорусі розташовано 6,4 тис. військових поховань часів Другої світової війни, в яких покоїться прах понад 2,2 млн воїнів, загиблих і померлих від бойових ран у 1941-1944 рр. Серед них - тисячі уродженців Харківської області.

Акція «Вахта Пам'яті «Жменя землі» завершиться напередодні чергової річниці звільнення Слобожанщини від нацистських загарбників.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Теги:
Друкувати
Останні новини