В університеті радіоелектроніки розробили робота з псевдоінтеллектом
28 вересня 2013 22:45
В університеті радіоелектроніки розробили робота з псевдоінтеллектом Робота з псевдоінтелектом розробили студенти Харківського національного університету радіоелектроніки.

Широкій громадськості його презентували сьогодні, 28 вересня, в рамках проекту «Ніч науки». Як розповіли розробники, робота зібрали на початку цього року. Ідея створити такий механізм з'явилася після перегляду мультфільму «Воллі». Створений робот також отримав це ім'я.

Воллі має вбудовану відеокамеру, що дає йому можливість розпізнавати обличчя. Управляти роботом можна за допомогою комп'ютера або за допомогою голосу. Вбудований двигун дозволяє йому обертати головою і руками, а програмне забезпечення дало можливість розмовляти. Розробники зазначили, що найближчим часом почнуть удосконалювати Воллі: ним можна буде керувати через wi-fi, а сам він зможе здійснювати більш складні дії.

Цього вечора у ХНУРЕ презентували кращі розробки кафедр. Крім того, в університеті пройшов турнір із комп'ютерних ігор і екскурсійно-розважальна програма.

Ніч науки пройшла і в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут». Ректор вишу Леонід Товажнянський розповів гостям про новітні технології у сфері теплоенергетики та ресурсозберігаючих технологій, які розроблені в університеті. Він також презентував одну з унікальних розробок під назвою «Теплий дім», макет якого був виставлений в одній із аудиторій. У цьому проекті розробники застосували альтернативні джерела енергії.
Друкувати
Останні новини