Українська асоціація зоопарків рекомендувала тимчасово обмежити кількість відвідувачів у Харківському зоопарку
17 серпня 2021 15:39 Місто
Українська асоціація зоопарків рекомендувала тимчасово обмежити кількість відвідувачів у Харківському зоопарку Президент Української асоціації зоопарків і акваріумів Володимир Топчий рекомендував тимчасово обмежити кількість відвідувачів у Харківському зоопарку, який відкриється після реконструкції 23 серпня.

Про це говориться в листі, який надійшов на адресу директора Харківського зоопарку Олексія Григор'єва.

«Протягом п'яти років проводилась реконструкція Харківського зоологічного парку. За цей період тварини утримувалися на території зоопарку в режимі відсутності відвідувачів. Даний термін є істотним для багатьох тварин, особливо птахів і ссавців. За п'ятирічний термін тварини відвикли від присутності такого фактора, як відвідувачі та їх масові скупчення на експозиційних ділянках», - зазначив Володимир Топчий.

За його словами, певну роль відіграють і нові для тварин зоопарку елементи експозиції: великі простори й авіарії, наявність відкритих зверху вольєрів, нові пристрої периметрів стримування тварин - сухі рови, канави з водою, штучне каміння, електрозагорожі.

Крім того, деякі експозиції передбачають спільне утримання кількох видів тварин в одному вольєрі, що вимагає часу для їх знайомства один з одним.

У зв'язку з цим, Українська асоціація зоопарків і акваріумів рекомендувала, зокрема, наступне:
1. Сформувати план роботи зоопарку на адаптаційний період для тварин.
2. Організувати пропуск на територію зоопарку певної кількості відвідувачів з можливістю слідувати за заздалегідь спланованим маршрутом.
3. Організувати контроль за станом тварин з можливістю регулювання факторів шуму і роздратування з боку відвідувачів.
4. Знайомити тварин з новими вольєрами і новими стримуючими периметрами (рови, електрозагорожі тощо) в періоди відсутності відвідувачів, і тільки після того, як тварини добре вивчать свої вольєри, допускати відвідувачів невеликими організованими групами.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини