У театрі Шевченка поставили польську п'єсу
06 березня 2017 16:27 Культура
У театрі Шевченка поставили польську п'єсу Прем'єра вистави «Картотека» відбудеться 17 березня у Харківському державному академічному драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка.

Виставу за п'єсою польського поета, прозаїка і драматурга Тадеуша Ружевича поставив польський режисер Анджей Щитко. Грають в «Картотеці» актори театру імені Шевченка.

Як повідомив сьогодні, 6 березня, Анджей Щитко, це його третій спектакль в харківському театрі. Абсурдистську п'єсу «Картотека» в Україні поставили вперше. П'єсу з польської перевів Василь Саган.

Безіменний Герой вистави - людина без віку, без характерних особливостей. Він лежить на ліжку. До нього приходять зі своїми маленькими справами персонажі з минулого і сьогодення. Приходять рідні, друзі, колеги, мертві і живі. Для батьків Герой залишився дитиною, яку потрібно сих пір виховувати і повчати. Для товаришів по військовому минулому він все ще партизан. Його секретар нагадує йому про те, що сьогодні він - чиновник, який повинен вирішувати нагальні питання. Вистава побудована в «техніці колажу» - це комбінація маленьких сюжетів. П'єса Ружевича без початку і кінця, вона нескінченна, як картотека життя.

«У автора було складне життя, герой «Картотеки» сам Ружевич. Герой живе в світі руїн, екзистенціальних сумнівів і шукає вихід з ситуації, що склалася. Багатопланова п'єса була написана в 1959 році, але тим не менш, сталінський режим ще тривав. У п'єсі багато натяків, алюзій, тому що ще не все можна було говорити прямо. У творі зачіпаються теми війни, приниження, поневолення людини, який став жертвою системи. Крім усього іншого, Ружевич був прекрасним поетом, і це відчувається», - сказав Анджей Щитко.

Генеральний консул Республіки Польща в Харкові Януш Яблонський зазначив, що постановка п'єси - це українсько-польський проект, націлений на розвиток культур двох країн. У планах - представити виставу в Києві. Проект реалізується, в тому числі, і за підтримки Міністерства культури і національної спадщини Республіки Польща.

Нагадаємо, польський режисер Анджей Щитко в 2014 році поставив в театрі імені Шевченка дві вистави: «Прощай, Юда...» та «Антігона з Нью-Йорка». У виставах грали харківські актори.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини