У Слобідському районі відкрили меморіальні дошки воїнам-афганцям
06 червня 2019 12:43 Суспільство
У Слобідському районі відкрили меморіальні дошки воїнам-афганцям Меморіальні дошки в пам'ять про вісьмох воїнів-інтернаціоналістів відкрили в травні-червні на будівлях шкіл у Слобідському районі.

Як повідомили в районній адміністрації, 14 травня на фасаді будівлі школи №112 встановили пам'ятну дошку воїну-інтернаціоналісту Олександру Гиренку, 16 травня - Олександру Мареничу (школа №114), 21 травня - Ігорю Навальному (школа №78), 23 травня - Сергію Григорову (школа №77), 28 травня - Сергію Мініну (гімназія №83), 29 травня - Сергію Торкубову (гімназія №82), 30 травня - Олександру Сулімі (школа №44), 4 червня - Юрію Безкровному (гімназія №46).

У заходах взяли участь родичі, друзі, однополчани загиблих воїнів, а також представники Адміністрації Слобідського району, члени Харківської міської спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), Слобідської та Шевченківської районних спілок ветеранів Афганістану, керівники і члени ветеранських організацій міста, ветерани-інтернаціоналісти, учні та педагоги шкіл та гімназій, члени громадських організацій, жителі району. Вони поклали квіти до меморіальних дошок воїнів-афганців та вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

«15 лютого 1989 року остання колона радянських військ покинула Афганістан. З тих пір пройшло 30 років, але рани досі не зажили. Пам'ять про загиблих свято бережуть їхні однополчани, сім'ї та близькі. Наша молодь повинна знати історію рідного міста, шанувати і пам'ятати своїх однолітків, які виконали військовий обов'язок ціною своїх життів», - зазначали під час церемонії відкриття.

4 червня після відкриття останнього на сьогоднішній день пам'ятного знака для родичів загиблих героїв, воїнів-афганців та ветеранів інших локальних воєн організували поминальний обід, на якому вони згадували свою молодість, товаришів, які не повернулися з війни, обговорювали плани на майбутнє.

Нагадаємо, що встановлення пам'ятних знаків з метою увічнення пам'яті воїнів-інтернаціоналістів, які загинули в Афганістані, виконуючи свій військовий обов'язок, проводиться в Харкові за рішенням міської ради від 17 січня 2018 року.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.

Друкувати
Останні новини