Меморіальні дошки в пам'ять про вісьмох воїнів-інтернаціоналістів відкрили в травні-червні на будівлях шкіл у Слобідському районі.
Як повідомили в районній адміністрації, 14 травня на фасаді будівлі школи №112 встановили пам'ятну дошку воїну-інтернаціоналісту Олександру Гиренку, 16 травня - Олександру Мареничу (школа №114), 21 травня - Ігорю Навальному (школа №78), 23 травня - Сергію Григорову (школа №77), 28 травня - Сергію Мініну (гімназія №83), 29 травня - Сергію Торкубову (гімназія №82), 30 травня - Олександру Сулімі (школа №44), 4 червня - Юрію Безкровному (гімназія №46).
У заходах взяли участь родичі, друзі, однополчани загиблих воїнів, а також представники Адміністрації Слобідського району, члени Харківської міської спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), Слобідської та Шевченківської районних спілок ветеранів Афганістану, керівники і члени ветеранських організацій міста, ветерани-інтернаціоналісти, учні та педагоги шкіл та гімназій, члени громадських організацій, жителі району. Вони поклали квіти до меморіальних дошок воїнів-афганців та вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.
«15 лютого 1989 року остання колона радянських військ покинула Афганістан. З тих пір пройшло 30 років, але рани досі не зажили. Пам'ять про загиблих свято бережуть їхні однополчани, сім'ї та близькі. Наша молодь повинна знати історію рідного міста, шанувати і пам'ятати своїх однолітків, які виконали військовий обов'язок ціною своїх життів», - зазначали під час церемонії відкриття.
4 червня після відкриття останнього на сьогоднішній день пам'ятного знака для родичів загиблих героїв, воїнів-афганців та ветеранів інших локальних воєн організували поминальний обід, на якому вони згадували свою молодість, товаришів, які не повернулися з війни, обговорювали плани на майбутнє.
Нагадаємо, що встановлення пам'ятних знаків з метою увічнення пам'яті воїнів-інтернаціоналістів, які загинули в Афганістані, виконуючи свій військовий обов'язок, проводиться в Харкові за рішенням міської ради від 17 січня 2018 року.
Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.
-
25/12/2025
На проспекті Героїв Харкова тимчасово заборонять рух транспорту
-
25/12/2025
Мер звернувся до харків'ян з привітанням
-
25/12/2025
Ігор Терехов вітає харків'ян з Різдвом
-
25/12/2025
Ігор Терехов: Харків продовжує підтримувати переселенців
-
24/12/2025
Ігор Терехов привітав католиків з Різдвом
-
24/12/2025
У Харкові знесуть ще три пошкоджені обстрілами будинки
-
24/12/2025
У Харкові встановлять низку меморіальних дошок
-
24/12/2025
Через обстріли в Харкові обмежено подачу тепла та гарячої води
-
24/12/2025
Ігор Терехов: Вимушено переходимо в режим «енергоострова»
-
24/12/2025
У Харкові функціонують пункти незламності
-
23/12/2025
Ігор Терехов зустрівся з духовними лідерами міста
-
23/12/2025
Для дітей з Новобаварського району організували новорічне свято
-
23/12/2025
Ігор Терехов привітав працівників «Тепломереж» з Днем енергетика
-
23/12/2025
Витрати на роботу святкової ілюмінації частково покриють меценати
-
23/12/2025
Застосунок «Open Kharkiv» випустив оновлення
-
22/12/2025
Тролейбус №25 тимчасово не курсуватиме у вівторок
-
22/12/2025
Ігор Терехов: Бізнес у прифронтових громадах потребує державної підтримки
-
22/12/2025
Трамваї №16 і 16А тимчасово змінять маршрути
-
22/12/2025
Асоціація прифронтових міст і громад та Українська рада бізнесу підписали меморандум






