У серпні в Харкові відкриють нове реанімаційне відділення для новонароджених
26 липня 2017 14:05 Медицина
У серпні в Харкові відкриють нове реанімаційне відділення для новонароджених Реанімаційне відділення для надання невідкладної допомоги передчасно народженим дітям з низькою вагою і хоспіс для дітей планують відкрити у Харкові наприкінці серпня 2017 року.

Про це сьогодні, 26 липня, на засіданні постійної комісії з питань соціального захисту та охорони здоров'я Харківської міської ради повідомив директор Департаменту охорони здоров'я Юрій Сороколат.

Реанімаційне відділення відкриють у Міському перинатальному центрі, де зараз функціонують так звані реанімаційні ліжка. За словами Юрія Сороколата, там надаватимуть допомогу дітям, які народилися на 22-му тижні і більше з різними патологіями. У відділенні встановлять спеціальні кувези, відкриті реанімаційні системи, дихальне обладнання, системи, які відслідковуватимуть стан дитини. Прийняти там зможуть шість малюків.

«Є патології органів зору, дихання, слуху. Діти народжуються із захворюваннями серця, генетичною патологією, з вагою 500 грамів, і кожному з них потрібен індивідуальний підхід і кваліфікована допомога. Це певні вимоги до обладнання, вентиляції, очищення повітря», - зазначив директор департаменту.

Нагадаємо, що в місті є спеціальний автомобіль, який з будь-якого пологового будинку може доправити до перинатального центру дитину, яка потребує невідкладної допомоги.

Хоспіс відкриють у міській дитячій лікарні №5, яка спеціалізується на наданні допомоги дітям з неврологічною патологією. Як повідомив Юрій Сороколат, фахівці, які займаються цим питанням, намагаються організувати максимально комфортні умови як для дітей, так і батьків, які будуть з ними поруч.

«Нам потрібно створити всі умови. Це дитячий хоспіс, і він вимагає особливого підходу», - підкреслив Юрій Сороколат.

За його словами, в приміщеннях вже закінчують капремонт, а зовні до хоспісу зроблять окремий під'їзд, територію впорядкують і озеленять. У хоспісі зможуть надати паліативну допомогу 20 дітям.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.


Друкувати
Останні новини